Olej kokosowy z sodą oczyszczoną - niezastąpiony duet w walce z trądzikiem

Olej kokosowy z sodą oczyszczoną - niezastąpiony duet w walce z trądzikiem

Trądzik jest utrapieniem wielu osób, które młodzieńcze lata mają dawno za sobą. Metod zwalczania tego utrapienia jest całe mnóstwo, ale często po czasie okazują się nieskuteczne. Każda cera jest inna i nie da się określić złotego środku działającego cuda dla wszystkich. Ważne jest znalezienie swojego Graala kosmetycznego metodą prób i błędów.

Naturalnie znaczy lepiej?

Debat w tej kwestii jest całe mnóstwo wśród osób lubujących się w kosmetykach organicznych. Oczywiście naturalne produkty są zdrowsze i lepsze dla skóry, ale też nie należy popadać w przesadę. Nastała teraz moda na krótkie składy zamieszczone na opakowaniach kosmetyków. Otóż najtańszy żel pod prysznic w hipermarkecie ma bardzo krótki skład, a nie ma nic wspólnego z naturą. Opisywany tutaj sposób antytrądzikowy jest całkowicie organiczny i ma tylko dwa składniki w sobie, które znajdują się w większości domów eko zwolenników.

Właściwości oleju kokosowego i sody oczyszczonej

Oba składniki z powodzeniem stosujemy w kuchni. Do smażenia i pieczenia sprawdzają się znakomicie. Olej kokosowy już jakiś czas temu przewędrował całe mieszkanie i zamieszkał też w łazience. Na początku miał służyć do nakładania na włosy, ale znowu jego działanie zaowocowało i stosowany jest do całego ciała. Przede wszystkim świetnie nawilża, łagodzi podrażnienia, działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie, bardzo dobrze oczyszcza makijaż. Już sam w sobie radzi sobie z problemem trądziku, ale dodając świetnie oczyszczającą sodę, która normalizuje pH, nie ma sobie równych.

Jak zrobić pastę oczyszczającą?

Wystarczy w miseczce wymieszać na gładką masę łyżeczkę sody oczyszczonej z dwoma łyżeczkami oleju kokosowego. Proporcje można modyfikować. Jeżeli nie masz wrażliwej skóry, a chcesz mocniejszego efektu to dodaj mniej oleju, natomiast przy delikatnej skórze można zmniejszyć ilość sody. Uzyskaną masą delikatnie masujemy skórę po czym zostawiamy na pięć minut i spłukujemy letnią wodą. Po zabiegu skóra jest gładka i oczyszczona. W ten sposób twarz można myć codziennie albo dwa - trzy razy w tygodniu jako uzupełnienie wieczornej pielęgnacji. Już po dwóch tygodniach widać efekty, nie tylko w mniejszej ilości zmian trądzikowych, ale też w oczyszczonych porach.

Dla jakich typów cery jest pasta oczyszczająca?

Największe efekty będzie oczywiście widać u osób ze skłonnością do trądziku, zaskórników czy problemów z porami. Jednak nawet właścicielki pięknej cery mogą dwa razy w tygodniu skorzystać z tego sposobu oczyszczania. Na pewno nie zaszkodzi, jedynie może pomóc.


Tekst: Anna Budnik
Zdjęcie: Natalia Partyka

Dodaj komentarz

Do góry
Koszyk
Zamknij
Back
Konto
Zamknij
Menu
Zamknij