Wrastające włoski i podrażnienia zmorą depilacji. Mamy na to skuteczne sposoby!

Wrastające włoski i podrażnienia zmorą depilacji. Mamy na to skuteczne sposoby!

6 rad jak zregenerować ciało na wiosnę

Szczególnie latem kobiety spotyka problem z podrażnieniami po depilacji. W końcu podczas pięknej pogody możemy pokazać więcej ciała, więc w ruch idą depilatory, woski, maszynki czy golarki. Metody wyrywające włoski często powodują wyskakiwanie czerwonych krostek, a czasami pojawiają się też stany zapalne. Jak odpowiednio dbać o skórę wrażliwą na depilację?

 

Przed depilacją wykonaj peeling.

Dzień przed usuwaniem owłosienia powinno wykonać się dokładny peeling. Usunie on stary naskórek dzięki czemu włoskom o wiele łatwiej będzie się przez niego przebić. Dobrym pomysłem jest używanie lekko peelingującej myjki codziennie podczas wieczornego mycia.

 

Nie zapomnij o nawilżaniu.

Im miększa skóra tym łatwiej włoskom się przez nią przebić. Dlatego szczególnie ważne jest nawilżanie skóry. Stosuj preparaty, które zawierają w swoim składzie olej tamanu, młody jęczmień, pantenol lub mocznik.

 

Ałun to nie tylko antyperspirant.

Ałun ma działanie bakteriostatyczne, dzięki czemu zapobiega powstawaniu stanu zapalnego i innych przykrych dolegliwości po wyrywaniu włosków. Wystarczy po wydepilowanych miejscach przejechać zmoczonym ałunem.

 

Olejek herbaciany na wrastające włoski.

Jeżeli mimo wszystkich powyższych porad nabawiłaś się stanu zapalnego przez wrastające włoski, sięgnij po olejek eteryczny z drzewa herbacianego. Punktowo nakładaj na zmienione miejsca, a przyspieszy on gojenie się ranki, odkazi i złagodzi stan zapalny.Tekst: Anna Budnik

Dodaj komentarz

Do góry
Koszyk
Zamknij
Back
Konto
Zamknij
Menu
Zamknij