Wieloetapowa pielęgnacja skóry

Wieloetapowa pielęgnacja skóry

Wygląd Azjatek wielokrotnie budzi zachwyt wśród innych kobiet i mężczyzn. Ich skóra często jest nieskazitelnie piękna. Zasług powinno doszukiwać się w wieloetapowej pielęgnacji, którą stosują oraz jakości kosmetyków. Azjatki uwielbiają naturalne produkty z bogatą zawartości aktywnych składników. Skutecznie mieszają znane od dawien dawna porady pielęgnacyjne z nowinkami kosmetycznymi. To właśnie z Azji najczęściej docierają do reszty świata innowacyjne kosmetyki, które często okazują się klapą, ale są wśród nich też prawdziwe perełki.

Na czym polega wieloetapowa pielęgnacja skóry?


Czym w takim razie jest wieloetapowa pielęgnacja? Jest to dogłębne oczyszczenie i nawilżenie skóry w kilkunastu krokach. W tym sposobie nie sprawdzi się jeden krem do wszystkiego. W Polsce nadal często spotykany jest minimalizm. Przeciętna kobieta przy wieczornej pielęgnacji stosuje trzy - cztery kosmetyki. Według Azjatek jest to zdecydowanie za mało. Twoja skóra potrzebuje różnych bodźców żeby zawsze wyglądać pięknie i młodo. Jest w tym dużo prawdy szczególnie dla osób po trzydziestym piątym roku życia, które mają skórę mieszaną. W takim przypadku powinno się stosować coś nawilżającego, przeciwzmarszczkowego oraz matującego. Można zrobić wyliczankę, którego kosmetyku użyjesz danego wieczoru albo zastosować wieloetapową pielęgnację.

Jakich kosmetyków używać do pielęgnacji skóry?

Podczas wieczornej pielęgnacji, dwa do czterech pierwszych kroków to oczyszczenie skóry. Najpierw demakijaż mleczkiem, później zmycie naturalnym olejem pozostałości po podkładzie, następnie oczyszczenie czystej już skóry. W tym kroku dodawany co trzy dni jest peeling. Czystą skórę przemyj tonikiem do wyrównania pH i przejdź do nakładania kosmetyków pielęgnujących. Najprostszy zestaw to krem do twarzy, pod oczy, serum oraz co trzy dni maseczka. Bardzo często dodawane do tego są ampułki lub olejki oraz tak zwane maseczki nocne. Dzięki takiej wieloetapowej pielęgnacji możesz odpowiednio dobrać kosmetyki do potrzeb skóry. Krem może być nawilżający, ampułki przeciwzmarszczkowe, a serum matujące. Rano zestaw jest zdecydowanie mniejszy bo wystarczy umycie twarzy, tonik oraz krem do twarzy.


Jest to metoda wymagająca systematyczności oraz większych nakładów finansowych i czasowych. Jednak efekty są widoczne i zdumiewające. Skóra jest miękka, nawilżona, napięta oraz promiennie zdrowa. Przy dokładnym oczyszczaniu skóry i stosowaniu kosmetyków naturalnych bez zapychających składników, skutecznie można pozbyć się zaskórników. Tak odżywiony naskórek będzie też bardziej odporny na szkodliwe czynniki, a procesy starzenia będą zachodziły o wiele wolniej. Warto spróbować azjatyckiej metody i przekonać się na własnej skórze.

Tekst: Anna Budnik
Fot. Anna Regulska

Dodaj komentarz

Do góry
Koszyk
Zamknij
Back
Konto
Zamknij
Menu
Zamknij