BULLET JOURNAL: Jak nauczyć się systematyczności w stosowaniu kosmetyków?

BULLET JOURNAL: Jak nauczyć się systematyczności w stosowaniu kosmetyków?

Śmiało można powiedzieć, że systematyczność jest chyba największym wyzwaniem w stosowaniu kosmetyków. Jak często zdarza Ci się kupić maseczkę do twarzy, której aplikacje codziennie przekładasz, aż w końcu o niej zapominasz? Maski do włosów używasz tylko wtedy, kiedy akurat wpadnie Ci w oko w kącie łazienki? Z tego typu problemem walczy chyba każdy z nas. Dlatego my mówimy temu dość i zakładamy Bullet Journal!

Co to jest Bullet Journal?

Bullet Journal to, mówiąc wprost, spersonalizowany organizer. Możesz w nim zapisać wszystko, co potrzebujesz. Kupne kalendarze w pewien sposób narzucają użytkownikowi co ma z nimi zrobić. Bullet Journal stworzysz w zwykłym brulionie, więc nie masz ograniczeń czy z góry narzuconych tabelek. To co najważniejsze w stworzeniu funkcjonalnego organizera, to  metoda planowania najbliższych kilku dni, tygodni czy miesięcy.

Rozrysuj w swoim zeszycie kalendarz roczny, miesięczny oraz tygodniowy.

W kalendarzu rocznym zaznacz ważne wydarzenia, o których chcesz pamiętać, np. urodziny bliskich, rocznice, koncerty czy targi.

Jednak najbardziej skup się na kalendarzu miesięcznym, bo tam zaczyna się systematyczność w stosowaniu kosmetyków. Pod koniec każdego miesiąca uzupełnij plany na poszczególne dni kolejnego miesiąca. Wpisz kiedy pracujesz, spotkania, wydarzenia oraz planowane zajęcia domowe i kosmetyczne, np. środa - peeling ciała, czwartek - maseczka do twarzy, sobota – odkurzanie. Słowo pisane ma wielką moc, dlatego tak zaplanowane działania znacznie zwiększają skuteczność ich wykonania, zwłaszcza jeśli pracujesz w nieregularnych godzinach i możesz zapomnieć o cotygodniowej rutynie. Takie planowanie pozwoli Ci na modyfikacje planów z kilkudniowym wyprzedzeniem. Czasami wypadnie Ci coś w dniu, w którym miałaś zaplanowane zabiegi kosmetyczne, dlatego właśnie podczas organizowania kilku przyszłych dni możesz z większą dokładnością zadbać o systematyczność. 


Ciekawym elementem Bullet Journal jest harmonogram miesięczny na wzór matematycznego wykresu (x,y). Linia „x”  to poszczególne dni miesiąca, a linia „y” to zajęcia, których wykonywanie chcesz monitorować. Codziennie wieczorem zakreślaj kratki przy czynnościach, które zrobiłaś. W ten sposób na koniec miesiąca widzisz ile razy nałożyłaś olej na włosy, użyłaś serum do twarzy czy zrobiłaś peeling, albo przypomnieć sobie, kiedy ostatnio umyłaś kuchenkę :-) W harmonogram możesz wpisać wszystkie Twoje codzienne obowiązki i przyjemności. Jest to też świetny sposób na kontrolowanie wydatków czy diety. Wystarczy, że np. zakreślisz wszystkie kwadraciki przy dniach kiedy udało Ci się wydać mniej niż 20zł czy nie zjeść nic słodkiego. Taka systematyczność działa świetnie na motywację i trzymanie się postanowień.

Bullet Journal może służyć Ci też jako pamiątka. Co miesiąc możesz robić tablicę ze wspomnieniami na kartkach swojego dziennika i wpisywać/rysować/naklejać wspomnienia z danego miesiąca. Stwórz „półkę”, na którą będziesz „odkładała” przeczytane książki czy obejrzane filmy. Stwórz listę swoich ulubieńców miesiąca lub bubli, zapisuj swoje pomysły lub udane przepisy kulinarne. W swoim Bullet Journal możesz ukryć wszystko o czym pomyślisz :-)

Efekty prowadzenia Bullet Journal

Daj sobie przynajmniej miesiąc na przystosowanie się do planowania i organizowania swoich zajęć. Kiedy systematyczność zawita do Twojego życia, szybko zauważysz że kosmetyki rzeczywiście działają, będziesz ich używała zgodnie z przeznaczeniem i nic się nie zmarnuje. Zorganizuj sobie także kącik pielęgnacji, np. widoczną półkę na której trzymasz codzienne kosmetyki do pielęgnacji, które będą zawsze pod ręką. Zobaczysz, że o ironio, im więcej zajęć i ich dobra organizacja, tym więcej czasu na przyjemności i poprawa kondycji ciała i skóry! 


Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy tygodniowy planer pielęgnacyjny. Wydrukuj go sobie, powieś w widocznym miejscu i ciesz się efektami systematycznej pielęgnacji :-)


PLANER DO POBRANIA TUTAJ

Życzymy powodzenia!
Tekst: Anna Budnik
Fot. kaboompics.com

Dodaj komentarz

Do góry
Koszyk
Zamknij
Back
Konto
Zamknij
Menu
Zamknij