Sposoby na zdrową i naturalną opaleniznę

Sposoby na zdrową i naturalną opaleniznę

W sezonie wakacyjnym marzymy o pięknej, brązowej opaleniźnie. Sposobów na osiągnięcie tego celu jest kilka: opalanie się na świeżym powietrzu, solarium czy mniej lub bardziej chemiczne samoopalacze. Każda z tych metod jest skuteczna, tylko czy zdrowa dla naszej skóry?

Niestety w solarium czy na Słońcu bardzo łatwo o poparzenie i czerwoną, piekącą skórę. Długotrwałe opalanie tego typu prowadzi także do wysuszenia skóry oraz fotostarzenia, czyli przyspieszania procesów starzenia się skóry. Dosyć bezpiecznym sposobem jest używanie kosmetyków brązujących, jednak pozostawiają wiele do życzenia pod względem estetycznym. Brzydkie smugi, plamy, oraz nieprzyjemny zapach to nieodłączny element tych zabiegów.

Co możesz zrobić, żeby mieć piękną, naturalną opaleniznę?

Zapamiętaj zasadę "co za dużo to niezdrowo". Poniżej kilka naszych rad.


1. Unikaj całodziennego opalania na plaży, a w zamian rób sobie krótkie sesje: pół godziny opalania, pół godziny pobytu w cieniu albo pod lekkim przykryciem.

2. Koniecznie zabezpiecz skórę produktami z filtrem i aplikuj je wielokrotnie podczas dnia. Polecamy połączenie kremu z wysokim filtrem SPF i masła kakaowego. Masło kakaowe jest naturalnym przyspieszaczem opalenizny, zapobiega powstawaniu oparzeń, a skóra po jego użyciu zyskuje zdrowy, brązowy odcień. Dodatkowo zabezpiecza skórę przez szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i utratą wody z naskórka. Masło kakaowe jest też świetne do pielęgnacji po opalaniu. Przedłuża trwałość opalenizny oraz nawilża wysuszoną skórę.

3. Pamiętaj też o cudownych właściwościach marchewki, która ma dużą zawartość poprawiającego koloryt skóry beta karotenu. Świetnie sprawdza się również olej z nasion marchewki, który jest naturalnym samoopalaczem o wysokiej ochronie SPF. Nie żałuj latem marchewek pod żadną postacią :)

4. Podczas upalnych dni pamiętaj o piciu dużej ilości wody. Woda zapobiega wysuszaniu się skóry i pozbawieniu jej elastyczności.

Pamiętaj, że Słońce opala nas zawsze i wszędzie, nie tylko podczas zażywania kąpieli słonecznych. Do codziennej pielęgnacji wystarczą naturalne filtry zawarte w olejach nierafinowanych. Najwyższą ochronę zapewnia olej z pestek malin (SPF 28-50), olej z nasion marchwi (SPF 38-40) olej  z kiełków pszenicy (SPF 20). Poniżej SPF 10 mają m.in.: olej kokosowy, olej avocado, olej macadamia, olej arganowy.

Słońce w odpowiedniej dawce to samo dobro. Wpływa pozytywnie na wytwarzanie witaminy D w naszym organizmie, która jest odpowiedzialna m.in. za mocne kości. Zwiększa też radość życia i optymistyczne spojrzenie na świat. Pięknie opalona skóra, dodatkowo muśnięta pielęgnacyjnym olejkiem ze złotymi drobinkami, przyciąga spojrzenie i dodaje uroku :) 

Dodaj komentarz

Do góry
Koszyk
Zamknij
Back
Konto
Zamknij
Menu
Zamknij