Miód w kosmetykach

Miód w kosmetykach

Ulubiony przysmak Kubusia Puchatka, którym większość zajadała się w dzieciństwie. Dzięki pracowitej Pszczółce Mai, doskonale wiadomo jak wiele czasu i pracy poświęcają te żółto-czarne owady, żebyśmy mogli korzystać z dobrodziejstw miodu. Słodzimy nim herbatę, dodajemy do świątecznych wypieków czy mieszamy z mlekiem, gdy z nosa cieknie, a w gardle drapie. Bez wątpienia miód jest nie tylko smaczny, ale również zdrowy, a kobieca strona, nie może pominąć jego cudownego działania w kosmetyce.

Miód dla ust

Smarowanie spierzchniętych ust miodem jest chyba znane każdemu. Metoda bardzo skuteczna i pyszna, raczej mało kto jest w stanie oprzeć się pokusie oblizania ust. Efekty lecznicze wynikają z substancji znajdujących się w miodzie. Aminokwasy, witamy A, B, C, D i E, kwasy organiczne oraz enzymy, wykazują działanie regenerujące, przyspieszające gojenie się ran, odżywcze, zmiękczające i przeciwzmarszczkowe.

Miód dla skóry

Miód bardzo dobrze spisuje się przy odmrożeniach, jak również suchości skóry i przebarwieniach, nie tylko wynikających z mrozu. Zapobiega powstawaniu wyprysków i przyspiesza gojenie się tych już powstałych. Można więc śmiało powiedzieć, że kosmetyki z miodem nadają się do każdego rodzaju skóry.

Miód na włosy i do kąpieli

Włosy również pokochają działanie złotego płynu. Po maseczce z miodem stają się jedwabiście gładkie i miękkie, a po dodaniu cytryny jaśniejsze. Natomiast kąpieli w miodzie, nikt nie jest w stanie się oprzeć. Skóra po wyjściu z wody jest aksamitna w dotyku i zrelaksowana.

Kosmetyki z miodem Soap&Friends

W Soap&Friends wykorzystujemy miód i jego odmiany w wielu kosmetykach. A z miłości do jego cudownego działania oraz sentymentów z dzieciństwa powstała cała seria Bee&Honey, która zapachem przenosi prosto na słoneczną łąkę. Być może dlatego, że dodaliśmy najlepsze z polskich ziół, które dodatkowo łagodzą skórę i wzmacniają działanie miodu. Pomijając zapach oraz działanie, opakowania zachwycą każdego estetę. Jak inaczej mogliśmy zapakować serię miodową jak nie w słoiki miodu? I naprawdę nietrudno pomylić płyn do kąpieli z prawdziwym słoikiem miodu :)

Dodaj komentarz

Do góry
Koszyk
Zamknij
Back
Konto
Zamknij
Menu
Zamknij