Ozon w kosmetyce

Ozon w kosmetyce

Burza budzi respekt, strach i fascynację. Gwałtowne zmiany pogody jej towarzyszące potrafią siać zniszczenie, ale dają też coś drogocennego. Właśnie podczas wyładowań atmosferycznych powstaje ozon, czyli trójatomowa postać tlenu, która pochłania promieniowanie UV. Takie jest działanie ozonu w środowisku, natomiast w kosmetologii jest ono szersze i wyjątkowe.

Wykorzystanie ozonu w medycynie i kosmetologii

Początki wykorzystania ozonu w medycynie i kosmetologii sięgają początku XX wieku. Podczas pierwszej wojny światowej, kilkadziesiąt lat po odkryciu ozonu, harcerze biegali po lesie mając przy sobie bandaże i naozonowaną oliwę. Właśnie takim preparatem odkażali rany żołnierzy, którzy ucierpieli podczas bitwy. Śmiało stwierdzamy, że masło bądź oliwkę z ozonem każdy z Was powinien mieć w domu. Poparzenie lub zranienie? Wystarczy nałożyć na nie jeden z wyżej wymienionych preparatów, rana zagoi się szybko i nie pozostanie po niej żaden ślad. Jeżeli sprawdziło się na ranach wojennych, to w Waszym domu tym bardziej pomoże.

Kosmetyki z ozonem

Kosmetyki z ozonem wykazują silne działanie antybakteryjne, przeciwwirusowe, także świetnie sprawdzają się przy grzybicy i trądziku. Niezależnie czy są to pojedyncze krostki czy trądzik różowaty, ozon poradzi sobie z nimi rewelacyjnie, przyspieszając wykwit oraz zagojenie, nie pozostawiając po sobie żadnego śladu w postaci zaczerwienienia czy blizny. Dzięki działaniu regenerującemu i poprawiającemu mikrokrążenie kosmetyki z ozonem zwalczają cellulit i spłycają zmarszczki. Cząstki wnikają w skórę, uelastyczniając ją, przez co staje się jędrniejsza i gładsza.

Działanie dotleniające

Najpopularniejszą zaletą ozonu jest jego działanie dotleniające. Tlenu w naskórku nigdy za wiele, szczególnie biorąc pod uwagę zanieczyszczenia powietrza w jakich przyszło nam żyć. Cząstki ozonu wnikają w skórę, zmiękczając ją i dotleniając. Po zabiegu skóra jest przyjemnie gładka i miękka. Dla osób walczących z alergiami lub atopowym zapaleniem skóry czy łuszczycą nie ma lepszego kosmetyku, który załagodzi nieprzyjemne objawy i zlikwiduje suchość skóry.

Ozon na włosy

Jeżeli kogoś nie przekonały dotychczasowe zalety ozonu to dodamy jeszcze, że bardzo dobrze działa na włosy. Szczególnie na podrażnioną skórę głowy, która objawia się swędzeniem i w efekcie łupieżem. Ozon dotlenia i wzmacnia cebulki włosów, dzięki czemu wypada ich o wiele mniej i rosną nowe, mocniejsze.

Dodaj komentarz

Do góry
Koszyk
Zamknij
Back
Konto
Zamknij
Menu
Zamknij