Pielęgnacja ozonem - co o niej warto wiedzieć

Pielęgnacja ozonem - co o niej warto wiedzieć

Każdy z nas słyszał w szkole o warstwie ozonowej, a potem o dziurze ozonowej, z którą na szczęście sobie już poradziliśmy. Warstwa ozonowa atmosfery chroni nas przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Podczas burzy pod wpływem wyładowań możemy poczuć zapach tworzącego się ozonu – trójatomowej postaci tlenu. 

Czy wiecie, że ten sam ozon od 1873 z dużym powodzeniem jest stosowany w medycynie, a od wielu lat także w kosmetologii? Dzięki swoim bakteriobójczym, grzybobójczym i antywirusowym właściwościom wykorzystuje się go do leczenia wielu chorób w chirurgii, dermatologii i urologii. Jest skuteczny przy wszelkich stanach zapalnych i zakażeniach bakteryjnych, oparzeniach, grzybicy, stopie cukrzycowej, odleżynach, zapaleniu kości i szpiku, a ostatnie źródła podają także do tej pory uznawaną za nieuleczalną boreliozę. Pod jego wpływem poprawia się mikrokrążenie, a komórki są dotlenione. Ozon stosuje się także na problemy dermatologiczne i kosmetyczne takie jak trądzik, wypadanie i osłabienie włosów, a nawet cellulit i zmarszczki. W medycynie estetycznej stosuje się go zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie, a w kosmetologii podaje przy pomocy specjalnie przygotowanych olejów. W zależności od problemów skóry rekomenduje się podawanie ozonu podskórnie, w postaci ozonowanej oliwy do pielęgnacji miejscowej i masażu ciała, autohemotransfuzję (wstrzyknięcie ozonu rozpuszczonego w próbce własnej krwi), ozonowanie płynami infuzyjnymi, podawanie do jam ciała lub ozonowanie kończyn w rękawie.

Ozonowana oliwa

Dzięki temu, że ozon dobrze łączy się z kwasami tłuszczowymi można go zastosować w postaci naturalnej oliwy z oliwek. Tworzy on w niej związki zwane ozonkami, które pod wpływem wody w bezpieczny sposób rozpadają się uwalniając ozon. Na naszej skórze zawsze znajduje się choć minimalna ilość potu, pod wpływem którego uwolnione ozonki docierają w głąb naskórka i są w stanie intensywnie oddziaływać na komórki i patogeny. Jest to najkorzystniejsza terapeutycznie, bezpieczna, a zarazem najtrwalsza forma nośników ozonu, którą można wykorzystać w olejach, kremach, maściach, żelach i mydłach.

Ozon na trądzik

Ozon jest silnym utleniaczem. Łączy się z biomolekułami tworzącymi błony komórek bakteryjnych. Jest jednym z najsilniejszych erylizatorów! Już kilkusekundowe działanie ozonu prowadzi do niszczenia funkcji życiowych bakterii, a w przypadku ozonowanej  oliwy efekt ten osiągany jest po kilku godzinach. Dodatkowo ozon poprawia metabolizm skóry poprzez zwiększenie natlenienia jej komórek oraz wykazuje silne działanie grzybobójcze. Dzięki tym właściwościom produkty z ozonem mają duży potencjał przy wspomaganiu leczenia trądziku różowatego oraz pospolitego – chorób an podłożu bakteryjnym i z nierzadko współistniejącymi infekcjami grzybiczymi.

Ozon wybawieniem w pielęgnacji skóry z AZS

Niestety także atopowemu zapaleniu skóry ze względu na częste i długotrwałe leczenie glikokortykosteroidami mogą towarzyszyć wtórne zakażenia bakteryjne i grzybicze. W związku z ogólnym osłabieniem odporności u osób, które chorują na AZS warto szczególnie zadbać o profilaktykę i łagodne leczenie stanów zapalnych. Produkty z ozonowaną oliwą są do tego idealne, bo nie tylko skutecznie działają antybakteryjnie i przeciwgrzybiczno, ale dzięki takiej formie jednocześnie odżywiają i chronią przesuszoną skórę. Dodatkowo bakterie nie są w stanie uodpornić się na ten rodzaj kuracji, dlatego ozon jest niezwykle bezpieczny w pielęgnacji skóry z AZS.

Niezwykłe kosmetyki z ozonem

Mydło oraz masło do rąk i ciała z serii OZON Vita MED działają silnie antyseptycznie. Jednocześnie, dzięki łagodnej formule i wykorzystaniu naturalnych olei, zapewniają głębokie nawilżenie i ukojenie podrażnionej skóry. W związku z tym polecamy je na przesuszone, zniszczone chemikaliami dłonie oraz do całego ciała w przypadku atopowego zapalenia skóry (AZS) czy innych problemów wiążących się z uczuciem przesuszenia, napięcia, dyskomfortu a jednocześnie z ryzykiem dodatkowych zakażeń. W serii OZON Vita MED z ozonem zamkniętym w oliwie z oliwek znajdują się antybakteryjne mydła, szampon, masło do ciała, krem do rąk i olej do masażu. Ze względu na włączenie w receptury wysokiej jakości naturalnych olejów produkty te są wyjątkowo łagodne dla skóry, a ozon w postaci ozonków zapewnia pełne bezpieczeństwo ich stosowania przy wszelkich podrażnieniach. Dzięki szczególnym właściwościom ozonu mogą okazać się bardzo pomocne przy:

  • problemach z trądzikiem,
  • podrażnieniach po goleniu,
  • drobnych otarciach i rankach,
  • atopowym zapaleniu skóry,
  • oparzeniach słonecznych.

Mydło z ozonem

Delikatne mydło Ozon Vita Med w kostce, zostało stworzone na bazie wiór roślinnych. Dzięki odpowiednim stężeniu ozonowanej oliwy z oliwek działa antyseptycznie i likwiduje drobnoustroje znajdujące się na skórze. Łagodzi objawu trądziku na plecach czy dekolcie, wspomaga leczenie chorób skóry na tle infekcji bakteryjnych i grzybiczych, łagodzi podrażnienia. Dzięki zastosowaniu oleju awokado i arganowego nie wysusza skóry, a wręcz ją pielęgnuje. Działanie aktywnych składników sprawia, że po umyciu skóra nie jest napięta i podrażniona.

Dodaj komentarz

Do góry
Koszyk
Zamknij
Back
Konto
Zamknij
Menu
Zamknij