Medytacja odmładza!

Medytacja odmładza!

Chcemy się z Wami podzielić naszym ostatnim odkryciem. Jak donoszą źródła naukowe – medytacja odmładza organizm! Badacze z University of California w 2010 roku wykazali, że medytacja bezpośrednio wpływa na przedłużenie życia każdej żywej komórki naszego organizmu (także komórek skóry!). Jak to się dzieje? Stan medytacyjny wpływa na aktywność telomerazy – enzymu chroniącego telomery. Z każdym podziałem komórki telomery skracają się, a gdy stają się zbyt krótkie komórka umiera. Dzięki medytacji telomeraza jest bardziej aktywna lepiej chroni telomery, a każda komórka żyje dłużej.

Medytacja - czy naprawdę jest skuteczna?

To jedno z fizycznych dobrodziejstw, jakie (obok oddziaływania na psychikę) niesie za sobą praktyka medytacji. Wbrew ogólnemu rozumieniu medytacji, nie musi mieć ona NIC wspólnego z modlitwą. Nurt mindfullness swoje ćwiczenia opiera często na technikach, które w medytacji i znane są od tysięcy lat. Podobnie wiele ćwiczeń relaksacyjnych wprowadza umysł i ciało w stan zbliżony do medytacyjnego.

Badania naukowe na całym świecie pokazały, że medytacja obniża wskaźniki chronicznego stresu, takie jak nadciśnienie tętnicze czy poziom kortyzolu we krwi. Dzięki temu poprawia także działanie układu odpornościowego. Wręcz niesamowite wydaje się być to, że medytacja wpływa na geny! Udowodniono także, że pomaga skutecznie walczyć z poważnymi problemami zdrowotnymi, a jest szczególnie cenna w przypadku chronicznego bólu.

Medytacja nie jest skomplikowana i wbrew pozorom nie zabiera dużo czasu, ale wymaga pewnej regularności i cierpliwości. Żeby ją wzmocnić możecie obok samych technik medytacyjnych stosować aromaterapię. Szeroki wybór olejków eterycznych oraz świec zapachowych znajdziecie w naszym sklepie internetowym. 

Kiedy borykacie się z jakimś problemem, mieliście stresujący dzień, potrzebujecie znaleźć rozwiązanie trudnej sprawy – rozpylcie olejek o odpowiednim zapachu lub zapalcie świecę (polecamy kierować się intuicją choć każdy z olejków ma także swoje szczególne właściwości) i usiądźcie wygodnie na podłodze lub krześle. Zamknijcie oczy. Weźcie głęboki wdech i skupcie się na własnym oddechu. Obserwujcie, jak klatka piersiowa unosi się i opada. Jak powietrze i zapach wnikają do ciała, i jak e opuszczają… Trwajcie tak przez kilka minut, a potem spokojnie otwórzcie oczy. Wierzymy, że coś się zmieni. Spróbujecie? Da cie nam znać koniecznie!

Tekst: Marta Hartka

Zdjęcia: Pixabay

Dodaj komentarz

Do góry
Koszyk
Zamknij
Back
Konto
Zamknij
Menu
Zamknij