Usta pod szczególną ochroną w zimie

Usta pod szczególną ochroną w zimie

Jak łatwo nabawić się spierzchniętych i suchych ust wie każda z nas. Wystarczy przeziębienie albo chwila nieuwagi i gotowe. Popękane wargi ani ładnie nie wyglądają ani nie są przyjemne w dotyku. Szczególnie okres jesienno - zimowy jest niebezpieczny dla naszych ust. Zmiany temperatur, wiatr, mróz i suche powietrze na pewno nie wpływają pozytywnie na naszą skórę. Co w takim razie zrobić, żeby cieszyć się pięknymi ustami? Jako prekursorka zapobiegania, a nie leczenia, przypomnę Wam jak dbać o wargi, żeby nie dopuścić do ich wysuszenia.

Balsam do ust jest Twoim przyjacielem

Przed każdym wyjściem na zewnątrz, bez różnicy czy za oknem jest mróz czy słońce, użyj ochronnego balsamu do ust. Zabezpiecza on usta przed szkodliwymi czynnikami. Dodatkowo nawilża je, sprawiając, że są miękkie i gładkie. Gdy długo przebywasz na powietrzu albo w domu masz suche powietrze to czynność smarowania usta balsamem powtarzaj kilkukrotnie w ciągu dnia.

Nie oblizuj ust, a tym bardziej ich nie skub

Często gdy czujemy, że nasze usta są napięte to odruchowo chcemy je zwilżyć językiem. Jest to całkowicie zabronione w kodeksie pięknych ust. Niestety powinnyśmy też ograniczyć pocałunki na świeżym powietrzu. A gdy już niestety zdarzy się, że nasze usta popękają to pod żadnym pozorem nie powinnyśmy ich skubać. Tworzą się wtedy ranki, które jeszcze trudniej jest wyleczyć.

Peelingowanie ust

Skórę ust też powinno się złuszczać. O wiele delikatniej niż tę na całym ciele, ale jednak. Najprostszym i chyba najbardziej znanym sposobem jest delikatny masaż miękką szczoteczką do zębów. W ten sposób poprawia się też ukrwienie ust, przez co są bardziej miękkie, czerwone i soczyste. Możesz też kupić gotowy peeling do ust albo zrobić sama w domu z np. oleju kokosowego i cukru. Dla pięknych warg wykonuj go raz w tygodniu.

Dodatkowe nawilżenie ust maseczkami

Po cotygodniowym peelingu warto dostarczyć silniejsze nawilżenie wargom. W tym celu wysmaruj je miodem lub masłem shea i pozostaw na kilkanaście minut na ustach. Pokochasz to jakie gładkie i miękkie będą po takim zabiegu. Dodatkowo tak silnie zregenerowane i nawilżone usta będą mniej narażone na szkodliwe czynniki, a co za tym idzie, trudniej będzie je wysuszyć.

Odpowiednie nawodnienie organizmu

Suche powietrze w okresie zimowym otacza nas z każdej strony. Tak jak w komunikacji czy pracy nie zawsze możesz coś z tym zrobić, tak w domu możesz zainwestować w nawilżacz powietrza. Twoja skóra jak i usta będą Ci wdzięczne. Od razu poczujesz różnice. Nie zapominaj też o nawilżaniu organizmu od wewnątrz, czyli piciu wody.

Tekst: Anna Budnik

Dodaj komentarz

Do góry
Koszyk
Zamknij
Back
Konto
Zamknij
Menu
Zamknij