Odpowiednie nawilżanie skóry

Odpowiednie nawilżanie skóry

Bez względu na to czy masz cerę tłustą czy suchą, najważniejszym aspektem pielęgnacji jest jej nawilżanie. Wysuszona skóra jest mniej elastyczna, szybciej ulega zniszczeniom oraz procesom starzenia. Nie jest to trudny proces pielęgnacyjny i wystarczy kilka kroków, żeby przywrócić dogłębne nawilżenie naskórka.

Używanie właściwych kosmetyków

Wchodząc do drogerii jesteśmy zasypywani sloganami reklamowymi. Producenci zapewniają nas o dogłębnym działaniu nawilżającym ich kosmetyków, obłędnych zapachu czy innych cudach. Łatwo jest ulec reklamie, jednak nie dajmy się zbałamucić. Jeżeli w składzie produktu nie ma olejków roślinnych, masła shea, mocznika czy kolagenu albo kwasu hialuronowego to szanse na odpowiednie nawilżenie skóry są niewielkie. Warto nauczyć się czytać składy i wybierać produkty ze składnikami aktywnymi, które faktycznie działają dogłębnie a nie tylko zostawiają aksamitną powłokę na skórze, oszukując nasze zmysły.

Złuszczanie naskórka

Nawet przy idealnym sposobie pielęgnowania i nawilżania ciała, trzeba używać peelingów. To, że nasz naskórek obumiera jest procesem jak najbardziej naturalnym. Podczas złuszczania pobudzamy naszą skórę do lepszego krążenia i otwieramy ją na przyjęcie wszystkich drogocennych składników z naszych kosmetyków. Nic im wtedy nie stoi na przeszkodzie, żeby wniknąć w głąb naskórka.

Systematyczność w pielęgnacji skóry

Prawdą jest, że nie od razu Rzym zbudowali. Nie da się dojść do pięknego ciała z dnia na dzień. Do tego potrzeba wytrwałości, systematyczności i samozaparcia. Nie ma, że się nie chce nałożyć balsamu, szczególnie na początku procesu silnego nawilżania skóry. Gdy już osiągniesz upragniony efekt przyjdzie czas na małe odstępstwa.

Nawilżanie powietrza

Klimatyzacja a już szczególnie ogrzewanie bardzo wysuszają skórę. Jest to jeden z głównych szkodliwych czynników zewnętrznych wpływających na nasze ciało. Warto zainwestować w nawilżacze powietrza, szczególnie w okresie grzewczym. Nie tylko wpłynie to zbawiennie na skórę, ale też na zdrowie.

Dużo pij wody i jedz owoce oraz warzywa

Możesz perfekcyjnie nawilżać skórę od zewnątrz, stosować odpowiednie kosmetyki, robić peelingi, ale jeżeli Twój organizm jest odwodniony, to jest to bardziej niż pewne, że odbije się to na Twojej skórze. Dlatego tak istotne jest picie przynajmniej dwóch litrów wody dziennie i dostarczanie witam poprzez posiłki.

Tekst: Anna Budnik

 

Dodaj komentarz

Do góry
Koszyk
Zamknij
Back
Konto
Zamknij
Menu
Zamknij