Najczęstsze błędy w pielęgnacji włosów

Najczęstsze błędy w pielęgnacji włosów

Patrząc na kobietę zwraca się uwagę na różne aspekty wyglądu. Figurę, urodę, oczy, dłonie, ale też na włosy. Piękne, zdrowe i lśniące fale są obiektem zazdrości wśród damskiej populacji i często obiektem wzbudzającym zainteresowanie u męskiej. W przypadku pielęgnacji włosów zdarza się, że popadamy w skrajności, albo chcemy dbać o nie za bardzo, albo nie robimy tego wcale. A wystarczy podejść do tematu z głową i umiarem. Oto jakie błędy są najczęściej spotykane oraz jak ich unikać. 

Nieodpowiednie mycie włosów

Jak wiele z Was przykłada uwagę do tego jak myje włosy? Szczególnie rano, gdy jedyne o czym się myśli to powrót do łóżka i zapadnięcie w zimowy sen? W końcu to nic skomplikowanego wycisnąć szampon, rozmasować, spłukać i wysuszyć ręcznikiem. Otóż nic bardziej mylnego. Po pierwsze przed myciem powinno się rozczesać włosy. W ten sposób unikniemy kołtunów oraz uszkodzeń przy rozczesywaniu. Po drugie szampon nalewamy najpierw na dłoń i dopiero później masujemy delikatnie głowę. Najczęstszym błędem jest zapominanie o odżywce do włosów, że już o olejkach i maskach nie wspomnę. Odżywka do włosów jest nieodłącznym elementem mycia i co najważniejsze należy ją aplikować od połowy długości po same końce. Ostatni błąd na tym etapie to zbyt gorąca woda, lepiej spłukiwać szampon letnią temperaturą. 

Błędy podczas suszenia

Nadmiar wody trzeba usunąć z włosów. Tutaj pojawia się chyba najczęstszy błąd zaczerpnięty jeszcze z dzieciństwa i filmów amerykańskich, mianowicie pocieranie włosów ręcznikiem. Cały czas mam wizję jak matki mocno trą włosy swoich córek ręcznikiem. Mi od tego przechodzą ciarki. Prawidłowym sposobem jest owinięcie włosów bawełnianym bądź bambusowym materiałem i po kilku minutach delikatne dociskanie włosów przez ręcznik, przez co usuwamy nadmiar wody. Najlepiej jest zostawić włosy do samoczynnego wyschnięcia, jednak doskonale wiem jak ciężko jest tak zrobić. Suszarka, szczególnie w zimniejsze miesiące jest nieodłącznym urządzeniem, jednak warto zainwestować w taką z regulacją temperatury. Raczej unikamy spania z mokrymi włosami. 

Czesanie i wizyty u fryzjera

Kolejny często spotykany błąd to nieprawidłowe czesanie. Jakość szczotki bądź grzebienia ma znaczenie. Teraz na rynku są profesjonalne produkty do rozczesywania nawet mokrych włosów. Ich koszt jest o wiele wyższy niż zwykłej szczotki z marketu, ale warto zainwestować każde pieniądze w jakość ich działania. Zapominamy też o myciu akcesoriów do czesania. Ja podczas mycia włosów, myję też moją szczotkę do włosów. Usuwam w ten sposób z niej wszystkie zanieczyszczenia i sebum. Kolejny problem to fryzjer. Drogie Panie, to nasz najlepszy przyjaciel. Wielokrotnie spotykam się ze stwierdzeniem, że nie chodzi się do fryzjera bo się zapuszcza włosy. To największa zbrodnia, bo jak już zapuści się włosy i pójdzie do fryzjera po dwóch latach, to on i tak będzie nalegał na skrócenie przynajmniej połowy długości. 


Tekst: Anna Budnik

Dodaj komentarz

Do góry
Koszyk
Zamknij
Back
Konto
Zamknij
Menu
Zamknij