Jesienna pielęgnacja dłoni

Jesienna pielęgnacja dłoni

Dłonie mają z nami ciężki żywot. Codziennie narażone są na uszkodzenia podczas najprostszych czynności. Przy okazji każda z nas marzy o pięknej i gładkiej skórze, która zamiast tego jest często popękana i szorstka. Jednak da się temu zaradzić podczas domowego SPA. W kilku prostych krokach Twoje dłonie odzyskają miękkość i delikatność.

Dokładny peeling skóry

Dwa razy w tygodniu przed rozpoczęciem SPA dłoni zafunduj sobie peeling skóry. Możesz użyć tego co do ciała i masować nim dłonie przez kilka minut. Już po spłukaniu poczujesz, że Twoje dłonie są delikatniejsze i mniej szorstkie. Dodatkowo przygotujesz naskórek na dalsze zabiegi.

Kąpiel dłoni

Do miseczki nalej ciepłej wody i dodaj olejek do kąpieli lub mleko różane. Dobrą alternatywą jest dodanie też witaminy A lub E. W ten sposób wymoczysz wszystkie zgrubienia na dłoniach, aktywne składniki będą mogły wniknąć w głąb naskórka. Po wszystkim nie zapomnij dobrze osuszyć skóry.

Maseczka do dłoni

Jest bardzo dużo możliwości jeżeli chodzi o dogłębne zregenerowanie i nawilżenie skóry dłoni. Możesz zrobić domową maseczkę np z siemienia lnianego czy avocado z miodem albo postawić na gotowe produkty. Świetnie sprawdza się zostawienie na dłoniach na całą noc grubej warstwy masła shea. Najlepsze efekty są gdy jeszcze dodatkowo nałożymy bawełniane rękawiczki. Dzięki temu nie pobrudzimy pościeli i wszystkie dobroczynne składniki wnikną w naszą skórę.

Codzienna pielęgnacja

Jeżeli masz problem z suchą skórą na dłoniach to warto mieć zawsze przy sobie krem do rąk i stosować go po każdym umyciu rąk. Nie zapominaj też o zabezpieczeniach przed uszkodzeniami. Naczynia zmywaj w rękawiczkach ochronnych jak również noś rękawiczki chroniące przed zimnem. Dłonie najszybciej marzną przy niskich temperaturach co prowadzi do ich wysuszenia i pękania. Jak do tych dwóch złotych rad dołączysz dwa razy w tygodniu SPA dłoni to skończy się Twój problem z suchą skórą. Twoje ręce będą gładkie i miękkie.

 

Tekst: Anna Budnik

Dodaj komentarz

Do góry
Koszyk
Zamknij
Back
Konto
Zamknij
Menu
Zamknij