Kreatywne sposoby na jesienne wieczory

Kreatywne sposoby na jesienne wieczory

Czy też zauważyliście, że podczas jesieni czas jakby zwalnia? Wieczory się ciągną, może dlatego, że są coraz dłuższe. Nic nam się nie chce. Więcej śpimy i odkładamy wszystko na później. Co zrobić żeby nie dać się nudzie? Wysil swoją kreatywność.

Hand made - robótki ręczne zdobywają popularność

Świat oszalał na punkcie robótek ręcznych. Bez różnicy czy szyjesz, szydełkujesz albo wyklejasz lub malujesz. Jest to ciekawe hobby, a efektami swojej pracy możesz obdarować bliskich a nawet na tym zarobić. To zajęcie może wciągnąć bez końca, ucząc cierpliwości i skrupulatności. Możesz pójść na warsztaty, których bardzo dużo jest w każdym mieście lub obejrzeć kilka filmików w internecie. Na początku wzoruj się na innych, ćwicz i nie zniechęcaj się jeżeli coś nie wyjdzie. Z czasem zaczniesz sama udoskonalać lub wymyślać nowe projekty.

Napisz coś!

Masz bujną wyobraźnię? Lubisz opowiadać historie i inni z przyjemnością Cię słuchają? Spróbuj pisać. Na początku możesz zacząć prowadzić swój dziennik, żeby oswoić się z przelewanie myśli na słowa. Przyglądaj się innym, obserwuj sytuacje na ulicy. Właśnie w ten sposób nawet najwięksi pisarze znajdują pomysły na książki. Zastanawiają się co by było gdyby i tworzą z tego historię. Pisanie rozwija słownictwo i wyobraźnię.

Gotowanie i pieczenie

W kuchni również można popuścić wodzę fantazji. Wynajduj przepisy i realizuj je w swoich czterech ścianach. Dodawaj coś od siebie lub twórz potrawy od zera. Nie tylko Twoje kubki smakowe będą Ci wdzięczne ale też Twoich najbliższych. Zabłyśniesz podczas kolacji ze znajomymi czy rodziną. Pyszne jedzenie to sama przyjemność, a satysfakcji z własnoręcznie przygotowanego posiłku nikt Ci nie zabierze.

Może języki obce?

Popraw swoją pamięć oraz koncentrację ucząc się języków obcych. Bez różnicy czy będzie to angielski, niemiecki czy duński. Zarówno w księgarniach jak i w internecie dostępnych jest mnóstwo podręczników oraz fiszek do nauki. Żeby urozmaicić naukę warto sięgnąć po filmy oraz muzykę w danym języku. Dzięki temu szybciej się nauczysz, poznasz wymowę i będzie to przyjemniejsze spędzenie czasu niż tylko siedzenie nad książką.
Tekst: Anna Budnik

Dodaj komentarz

Do góry
Koszyk
Zamknij
Back
Konto
Zamknij
Menu
Zamknij