Nasze sposoby na relaks

Nasze sposoby na relaks

W dzisiejszych czasach nieodłącznie towarzyszy nam stres. Jesteśmy zabiegane i zmęczone. Każdej z nas należy się chwila wytchnienia i odpoczynku. Jak go osiągnąć? Jakie są sposoby, aby stres stał się mniej uciążliwy? Jak się zrelaksować?

Istnieje wiele sposobów na walkę ze stresem, jednak najskuteczniejsze będą techniki relaksacyjne rozładowujące napięcie i uwalniające nas od złych emocji.

 

  • BĄDŹ BOGINIĄ – długa kąpiel z pięknie pachnącą pianą w zaciszu własnego domu lub weekend w SPA. Pozwól aby ktoś się Tobą zajął. Skuś się na masaż ciała lub twarzy. Zafunduj sobie seans w saunie. Dzięki temu odprężysz umysł, a ciało wypocznie. Jeżeli będziesz czuła się ze sobą dobrze pozytywne myśli nie będą Cię opuszczać. Wszystko bowiem zaczyna się w naszych głowach :)
  • MEDYTUJ – bardzo dobry sposób na całkowite oderwanie się od stresu, który pozwali się odprężyć. Znajdź spokojne miejsce (może być na świeżym powietrzu), skup się na jednej konkretnej i przyjemnej rzeczy, wyłącz myślenie i zrób wakacje od wszelkich innych myśli.
  • MUZYKA – zrób sobie filiżankę ulubionej herbaty, włącz relaksującą muzykę i usiądź w fotelu. Wsłuchaj się w dźwięki, zamknij oczy, niech muzyka Cię otoczy.
  • ĆWICZ ODDECH – to świetne ćwiczenie i do jego wykonania nie potrzebujemy żadnych pomocy. Odpowiedni oddech szybko nas rozluźni, wyrówna ciśnienie i dotleni organizm. Poświęćmy pięć minut w codziennej gonitwie na głęboki i bardzo powolny oddech. To naprawdę wystarczy aby wyciszyć myśli.
  • SPACERUJ - 20 minutowy spacer skrajem lasu czy w parku pozwoli odciążyć Twój umysł.

 

Technik na zrelaksowanie się jest tak naprawdę nieskończenie wiele. Wszystko zależy od tego co lubimy robić. Jedne z Was zrelaksuje masaż – inne wspinaczka na ściankę czy gra w tenisa. W ciągłym biegu nie zapominajmy o Naszych ciałach i duszach, zachowajmy równowagę.

Odpowiedzmy sobie na pytanie: „Co przynosi mojemu ciału i umysłowi przyjemność na dłuższy czas? „ - i zacznijmy to robić :)

Tekst: Klaudia Kaźmierska

Dodaj komentarz

Do góry
Koszyk
Zamknij
Back
Konto
Zamknij
Menu
Zamknij