Domowy sposób na długie i grube rzęsy.

Domowy sposób na długie i grube rzęsy.

Powiadają, że oczy są zwierciadłem duszy. W nich odbija się prawda i nasza osobowość. Spojrzeniem można oczarować drugą osobę, wzbudzić zaufanie. Piękno ukryte w naszych źrenicach pozostaje z nami do końca życia. Dlatego tak wiele kobiet poświęca uwagę makijażowi oczu. Bez chociażby muśnięcia tuszem rzęs czy delikatnej kreski czują się odkryte i bezbronne. O długich, podkręconych rzęsach marzy wiele kobiet. Wydają oszczędności na różnego rodzaju przedłużanie, makijaże permanentne lub sztuczne wachlarze przyklejane na wielkie wyjścia. Wszystkie chwyty dozwolone, jednak nie można zapomnieć o odpowiedniej pielęgnacji, której naturalną wersję przedstawię poniżej.

Odżywka do rzęs - pamiętaj o niej!

Stosujemy odżywki do włosów, paznokci, ale nadal często zapominamy o rzęsach i brwiach. Żeby włoski dookoła naszych oczu były piękne, też potrzebują odżywienia i poświęcenia chwili podczas wieczornej pielęgnacji. Jest bardzo dużo preparatów dostępnych w drogeriach, które wspomagają wzrost i pogrubienie rzęs. Niektóre z nich są niezwykle skuteczne, jednak w parze z działaniem idzie kosmiczna cena. A tak naprawdę niewielkim kosztem odżywkę do rzęs można zrobić samemu w domu.

Używaj oleju rycynowego do rzęs

Olej rycynowy, dostępny w każdej aptece, jest hitem w pielęgnacji rzęs i brwi. Stanowi świetną bazę do łączenia z innymi produktami, ale może być też stosowany bezpośrednio. Trzeba tylko uważać, żeby nie dostał się do oczu. Do niego polecam jeszcze dwa produkty: żel aloesowy, który zagęści odżywkę oraz wzmocni cebulki i witaminę E wspomagającą porost oraz gęstość rzęs. Te trzy składniki mieszamy z sobą w proporcji 1:1:2 (najwięcej witaminy E) i nakładamy przy pomocy czystego pędzelka od eyelinera i umytej szczoteczki do rzęs. Bardzo istotna jest systematyczność. Odżywkę należy stosować codziennie wieczorem przed pójściem spać. Po uzyskaniu efektów, które widoczne są po kilku tygodniach, kurację trzeba kontynuować inaczej cała praca pójdzie na marne.

Nie bój się zmian

Tak jak przy pielęgnacji włosów powinno się stosować różne kombinacje w celu znalezienia tej najlepszej. Jeżeli szczypią Cię oczy lub po kilku tygodniach stosowania nie widzisz różnicy to spróbuj coś zmienić. Zamiast olejku rycynowego zastosuj wazelinę, dodaj olejki roślinne. Pobaw się składnikami, które sprawdzają się w pielęgnacji Twojego ciała. Bardzo dobrze do rzęs nadaje się też olej kokosowy, olej arganowy  i oliwa z oliwek. Wypróbuj kilku różnych wariantów, tylko pamiętaj, że efekty widoczne są po kilku tygodniach, czasami trwa to do trzech miesięcy. Jest to całkiem długi proces, który może demotywować, ale nie poddawaj się.

Pamiętaj o demakijażu!

Przy pielęgnacji rzęs nie można zapomnieć o demakijażu. Musi on być dokładny i delikatny. Mocne pocieranie wacikiem oczu jedynie osłabi cebulki rzęs i przysporzy zmarszczek. Zalecane jest namoczyć wacik płynem do demakijażu, przyłożyć go do oczu i na chwilę zostawić, delikatnie dociskając. W ten sposób makijaż rozpuszcza się i o wiele łatwiej go usunąć. Spróbuj użyć do demakijażu oleju kokosowego. Nie tylko dobrze oczyszcza rzęsy, ale też je wzmacnia.

Tekst: Anna Budnik

Dodaj komentarz

Do góry
Koszyk
Zamknij
Back
Konto
Zamknij
Menu
Zamknij