Jak spędzić majówkę w domu i się nie nudzić

Jak spędzić majówkę w domu i się nie nudzić

Są takie dni w roku, które można nazwać gratisowym wolnym. W przypadku majówki przy dobrym rozplanowaniu urlopu można mieć małym kosztem nawet ponad tydzień wolnego. W tym roku bez większego problemu część z nas będzie wypoczywała przez pięć dni. Taki układ skłania do wyjazdów. Kurorty nad morzem, w górach czy większych miastach zapełniają się w oka mgnieniu. Będąc w innym mieście nie ma problemu ze znalezieniem rozrywki, ale co zrobić gdy te pięć dni spędza się w domu?

Rozrywka kanapowa

Bardzo przyjemna forma relaksu dla osób, które dużo pracują i no co dzień nie mają czasu na słodkie lenistwo. Albo dla tych którzy uwielbiają wylegiwać się pod kocykiem. Plan jest prosty książka/ pilot w rękę i do roboty. W pięć dni spokojnie można przeczytać dwie (nawet pięć) książek, obejrzeć sezon (albo i pięć) serialu czy zaliczyć maraton wszystkich przegapionych premier kinowych. Zalecane jest przygotowanie sobie przekąsek i napoi oraz trzymanie ich pod ręką.

Powrót do dzieciństwa

Przypomnij sobie co sprawiało Ci przyjemność w dzieciństwie. Kolorowanie, malowanie na płótnie, lepienie w plastelinie, układanie puzzli a może zabawa w piasku? Teraz jest o wiele większy wybór kolorowanek, puzzli czy piasku kinetycznego, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Zajęcia manualne nie tylko wyciszają i wciągają na wiele godzin, ale też nasz mózg przypomina sobie czasy beztroskiego dzieciństwa.

Czas tylko we dwoje

Na pewno masz osoby bliskie Twojemu sercu. Rodziców, Rodzeństwo, Partnera, Dzieci, Przyjaciółki, którym nie jesteś w stanie poświęcić całego swojego czasu. Podczas gratisowych wolnych dni możesz to zmienić. Zaproś Siostrę/ Mamę/ Przyjaciółkę na ploty tylko we dwie. Spędź przyjemny wieczór z Ukochanym lub pobaw się z Dzieckiem. Najważniejsze żebyś całą swoją uwagę poświęciła tej drugiej osobie. Takie chwile, nawet jeżeli trwają tylko godzinkę, umacniają więzi.

Domowe SPA

Długa kąpiel, przyjemny masaż olejkiem, wymyślny manicure ze wzorkami - ile z Was nie ma na to czasu w tygodniu? Zamiast kąpieli szybki prysznic, masaż to trzydziestosekundowe rozsmarowanie balsamu, a manicure robiony jest tuż przed wyjściem z domu lub pójściem spać. Podczas majówki masz na to czas i możesz sobie pozwolić na spędzenie kilku godzin upiększając swoje ciało.

Popołudnie z Przyjaciółmi

Ze znajomymi widujesz się tylko w przelocie na mieście albo podczas urodzin? Pora to zmienić. Zaproś ich do siebie do domu. Zjedzcie dobry obiad, a później spędźcie razem czas na zabawie. Gry planszowe rozbudzają w nas rywalizację, ale też jest przy nich mnóstwo zabawy i śmiechu. Szczególnie takie gdzie masz kilka sekund na odpowiedź albo musisz wykazać się wyobraźnią. Karaoke lub gry taneczne na konsolę też są świetnym i przezabawnym pomysłem.

Hobby

Nareszcie masz czas żeby oddać się całkowicie swojemu hobby. Jeżeli go nie posiadasz możesz spróbować różnych alternatyw, które Cię interesują. Popularnego Decoupage, robienia na drutach, pieczenia ciastek czy pisania fraszek.

Odmienione mieszkanie

Znudził Ci się wystrój w domu? Nic nie stoi na przeszkodzie żeby podczas wolnej majówki zrobić malutki remoncik. Już samo przestawienie mebli potrafi odmienić wygląd pokoju. Możesz też zaszaleć i przemalować ściany lub odnowić stary mebel. Jeżeli dawno nie robiłaś wielkich porządków to warto się za to zabrać. Czasami ciężko sobie wyobrazić jak wiele wolnego miejsca wtedy można wygospodarować.

Zakupy online

Najprzyjemniejsza forma spędzania wolnego czasu dla wszystkich zakupoholiczek. Do woli przeglądaj sklepy internetowe ciesząc oczy. A jeżeli chcesz na spokojnie wypróbować i powąchać kosmetyki The Secret Soap Store to nic nie stoi na przeszkodzie. Nasze sklepy w Warszawie, Krakowie i Bydgoszczy są otwarte przez całą majówkę!
Tekst: Anna Budnik

Dodaj komentarz

Do góry
Koszyk
Zamknij
Back
Konto
Zamknij
Menu
Zamknij