Pomysły na prezent dla Babci i Dziadka

Pomysły na prezent dla Babci i Dziadka

W pewnym wieku potrzeby człowieka schodzą na dalszy plan. Szczególnie jest to zauważalne u osób starszych, które chcąc szczęścia swoich dzieci i wnuków, wolą im oddać swoje dobrodziejstwa niż je przyjmować dla siebie. Bardzo często słyszę to od mojej Mamy, która po otrzymaniu prezentu, pyta się mnie czy nie chciałam tego zatrzymać dla siebie. Jest to urocza oznaka miłości, jednak ja też chcę ją rozpieścić i dać jej trochę radości prezentami. Jakie zatem prezenty dawać swoim bliskim w starszym wieku?

Uwaga jako prezent — najcenniejsze co możesz dać

Może zabrzmi to dziwnie, ale najlepsze co możesz dać swoim Dziadkom to czas. Na emeryturze życie zwalnia. Jest coraz mniej obowiązków i zajęć, które zajmują czas i umysł. Wtedy zaczyna doskwierać samotność. Dzieci i wnuki są zajęte pracą, szkołą, przyjemnościami i zainteresowaniami. Jest to zupełnie normalne, dlatego każda chwila poświęcona Dziadkom jest dla nich tak drogocenna. W ten szczególny Dzień Babci i Dziadka poświęć im swój czas. Kilka godzin podczas których porozmawiasz z nimi, powspominasz czy pograsz w gry. Coś co kiedyś w dzieciństwie sprawiało Wam przyjemność.

Może coś sentymentalnego?

Często z wiekiem jesteśmy bardziej sentymentalni. Jeżeli Twoi dziadkowie czy rodzice lubią wspominać dawne czasy to zrób im sentymentalny prezent. Napisz kartkę z życzeniami, gdzie we własnych słowach przekażesz swoją miłość. Zrób kolaż ze zdjęciami ze swojego dzieciństwa. Fotokalendarz z rodzinnym zdjęciem. Jest teraz bardzo dużo możliwości personalizowania swoich prezentów. Laurki nawet od dorosłych dzieci radują serce.

Co kupić babci i dziadkowi?

Przed zakupem prezentu warto zrobić rozeznanie. Raczej nie ma sensu pytać wprost, bo w większości przypadków odpowiedź będzie brzmiała "niczego nie potrzebujemy". Wystarczy trochę pogrzebać. Może babci skończyły się perfumy albo jakiś sprzęt w domu uległ zniszczeniu. Czasami trzeba wykazać się większym sprytem niż przy kupowaniu prezentu dla kobiet. Dla emerytów warto pomyśleć o rozwijaniu jakiegoś hobby. Może zestaw do robienia na drutach albo łowienia ryb. Coś co zajęłoby czas i przy okazji rozwijało umiejętności.

Inwestycja w zdrowie jest zawsze dobrym pomysłem. Witaminki, nalewki, preparaty wspomagające dietę są mile widziane przez osoby starsze. To samo dotyczy kosmetyków. Jeżeli Twoi dziadkowie są osobami, które nie mają zbyt dużo pieniędzy lub wolą je przeznaczyć na swoje potomstwo, to prawie pewne jest, że nie kupują sobie tego typu "luksusów". W takim wypadku powinniśmy zadbać o ich odpowiednią pielęgnację i dietę.

Będąc przy "luksusach" i wracając do wspólnego czasu to bardzo dobrym pomysłem jest wspólne pójście do kina, teatru czy muzeum. Coś co nie będzie męczyło Twoich bliskich. Jeżeli masz możliwość złożyć się z innymi wnukami to miłym prezentem będzie wycieczka. Nawet tylko na weekend w jakieś miłe, spokojne miejsce. Nad morze czy do jakiegoś uzdrowiska, albo do ośrodka agroturystycznego. Takie wyrwanie się z czterech ścian zawsze jest potrzebne. 


Tekst: Anna Budnik

 

Dodaj komentarz

Do góry
Koszyk
Zamknij
Back
Konto
Zamknij
Menu
Zamknij