9 rzeczy które warto mieć w damskiej torebce

9 rzeczy które warto mieć w damskiej torebce

Damska torebka potrafi zmieścić wszystko. Dopiero przy sprzątaniu zauważasz jak wiele niepotrzebnych rzeczy nosisz codziennie: sterta rachunków, testery kosmetyków, listy zakupów, wizytówki, papierki po batonikach... To wszystko ma swój ciężar i powoduje bałagan przez który nie możesz znaleźć chociażby kluczy.

Czego zatem tak naprawdę potrzebujesz w swojej torebce?

Wszystko zależy od trybu życia jaki prowadzisz. Jeżeli chodzisz jeszcze do szkoły albo nie masz możliwości zostawić swoich rzeczy w pracy to ilość drobiazgów jakie znajdują się w Twojej torebce rośnie. Posiadanie samochodu również zmienia zawartość bagażu jaki przy sobie nosisz. Warto jednak zawsze utrzymywać porządek w torebce, nosić wielofunkcyjne rzeczy i sprzątać regularnie.

1. Telefon komórkowy

W obecnych czasach niezastąpiony. Może zastąpić lusterko, książkę, kalendarz, a nawet w skrajnych przypadkach portfel. Razem z komórką w parze idzie ładowarka lub power bank. Nie ma nic gorszego niż rozładowany telefon podczas ważnej rozmowy lub przy czekaniu w kolejce na poczcie. Ważne żeby telefon zawsze nosić w oddzielnej przegródce i w ochronnym etui.

2. Klucze

Zarówno do domu jak i do pracy, samochodu, bramy. Wszystkie, których potrzebujesz każdego dnia. Te od piwnicy mogą zostać w domu ;)

3. Portfel

Bez niego ciężko wyjść z domu, szczególnie jeżeli trzymasz w nim bilety, karty i pieniądze.

4. Kosmetyczka

Dopasowana rozmiarowo do potrzeb. A w niej: lusterko, pomadka ochronna, szminka, mini perfumy, puder, bibułki matujące, szczotka do włosów, gumka do włosów, kilka wsuwek, pilniczek, mini krem do rąk. Czasami bardzo przydatne są lakiery do paznokci. Jeżeli malujesz paznokcie tradycyjnymi kolorami to do zamaskowania ewentualnych odprysków albo do powstrzymania lecącego oczka w rajstopach. Wszystkie te rzeczy możesz nosić luzem, ale wtedy tworzą wielki bałagan w torebce.

5. Mini apteczka

Czyli druga kosmetyczka ;) Warto mieć zawsze przy sobie tabletki przeciwbólowe, plastry i zapasowy tampon lub podpaski. Apteczkę możesz powiększyć o inne lekarstwa o których wiesz, że mogą się przydać. W mini apteczce możesz też schować dwie często zapominane rzeczy, a czasami bardzo potrzebne - igłę z nitką oraz agrafkę. Urwany pasek torebki czy guzik w spodniach już nie będzie Ci straszny.

6. Chusteczki

Suche i mokre. Te pierwsze przydają się zawsze do wytarcia łez, nosa czy plamy. Mokre są niezastąpione do poprawy makijażu, umycia rąk czy butów. W dalszą podróż do kompletu możesz dorzucić żel antybakteryjny.

7. Notes i długopis

Czasami musisz coś zapisać dlatego warto mieć podstawowy zestaw piśmienniczy przy sobie. Jeżeli jesteś posiadaczką kalendarza lub organizera to notes nie jest potrzebny. Do środka notatnika chowaj ważne notatki, listy zakupów czy wizytówki.

8. Przekąska

Na wypadek nagłego głodu. Wystarczy batonik zbożowy czy herbatniki, które mają dłuższą datę przydatności. Dla nawodnienia organizmu noś ze sobą małą butelkę wody. Przydatne są także gumy do żucia lub miętowe cukierki.

9. Torba ekologiczna

Zamiast kolekcjonować i płacić za torebki w sklepie lepiej noś swoją własną. Złożona wiele nie zajmuje, a jej zdolność do wielokrotnego użytku zapobiega zanieczyszczaniu środowiska.

Możesz dodać także rzeczy, które może nie są niezastąpione i da się bez nich żyć, jednak mogą się przydać w nagłej sytuacji. Parasol i okulary przeciwsłoneczne bo pogoda bywa zwariowana i rano może świecić Słońce, a wieczorem może być ulewa. Zapalniczka do przypalenia zbłąkanych nitek czy jako pomoc w otwarciu butelki. Bardzo przydatny jest też wielofunkcyjny scyzoryk z mini nożyczkami, pilniczkiem i korkociągiem. Jeśli wracasz późno do domu polecam także gaz pieprzowy - dla poczucia większego bezpieczeństwa i w razie nagłego zagrożenia.  

Tekst: Anna Budnik
Fot. www.pexels.com

Dodaj komentarz

Do góry
Koszyk
Zamknij
Back
Konto
Zamknij
Menu
Zamknij