Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Niestety coraz częściej z powodu braku czasu i życia w ciągłym pośpiechu zapominamy o nim. Skutkiem tego, w ciągu dnia mamy mniej energii, gorzej się skupiamy, a jak wykazały badania jesteśmy również bardziej podatni na stres i mniej optymistyczni.

Warto zatem poświęcić codziennie 10 minut snu i przeznaczyć  je na przygotowanie pysznego śniadania, dzięki któremu nasz dzień będzie znacznie efektywniejszy :-)

Przepis na dobre śniadanie - co powinno zawierać?


Dobre śniadanie powinno przede wszystkim zawierać w sobie węglowodany złożone, które uwalniają się w ciągu dnia stopniowo dodając nam energii. Znajdziemy je między innymi w produktach takich jak: razowe pieczywo, wszelakie kasze, a także warzywa strączkowe. Równie ważnym składnikiem,  który powinien być obecny w pełnowartościowym śniadaniu są białka. Tutaj najprostszym wyborem będą płatki owsiane, które można przygotować na wiele różnych sposobów dodając do nich np. nasiona chia oraz ulubione owoce czy daktyle. Są one nie tylko doskonałym źródłem białka, ale również wspomnianych wcześniej węglowodanów złożonych.  Pamiętaj jednak aby nie wybierać płatków owsianych błyskawicznych, gdyż te są najbardziej przetworzone i posiadają najmniej składników mineralnych i witamin. 


Poniżej przedstawiam przepis na pyszne i pełnowartościowe śniadanie, które doda Ci energii na cały dzień:


Owsianka z owocami:

  • 3-4 łyżki płatków owsianych górskich
  • pół szklanki mleka krowiego/ roślinnego
  • ulubione dodatki (w moim przypadku jabłko - doskonałe źródło błonnika, banan, prażone wiórki kokosowe, rodzynki)

Płatki gotujemy z mlekiem około 10 min. Na teflonowej patelni prażymy wiórki kokosowe (bez dodatku tłuszczu).  Dodajemy ulubione owoce, daktyle bądź orzechy i voilà. Przepyszne śniadanie gotowe!
Tekst i fot. Anna Pławecka

Dodaj komentarz

Do góry
Koszyk
Zamknij
Back
Konto
Zamknij
Menu
Zamknij