Zachowaj lato jesienią, czyli jak być wesołą i pogodną gdy za oknem deszcz i plucha

Zachowaj lato jesienią, czyli jak być wesołą i pogodną gdy za oknem deszcz i plucha

Nadeszła już jesień, wieczory i ranki są zimne, niebo częściej niż zwykle pochmurne, a dzień coraz krótszy. Smutek i melancholia wkradają się w naszą duszę na myśl o nadchodzącym październiku i listopadzie. Zwykle tutaj popełniamy pierwszy błąd w byciu wesołą i pogodną nawet podczas pochmurnej jesieni. Zamiast narzekać i smucić się ‘na zaś’, zmień swoje nastawienie a zobaczysz, że nie taka jesień straszna jak ją malują.


Poranne wstawanie bywa wyzwaniem. Ustawianie kilku drzemek w budziku, leżenie pod ciepłą kołdrą najdłużej jak się da.. Efekt? Stres, pośpiech i zły humor. Spróbuj teraz czegoś innego. Ustaw swoją ulubioną piosenkę jako budzik i tanecznym krokiem wstań z łóżka. Napij się soku owocowego i zjedz spokojnie śniadanie. Znajdź dodatkowe kilka minut, żeby zrobić się na bóstwo. W drodze na autobus czy do samochodu odetchnij głęboko i powiedz sobie, że to będzie dobry dzień.

Otaczaj się tym co sprawia Ci przyjemność

Kup sobie owocowy balsam do ciała i wdychaj zapach lata. Widzisz Słońce za oknem? Załóż okulary i idź na spacer ciesząc się z promieni okalających Twoją twarz. Pada deszcz? To nic, nareszcie masz czas, żeby nadrobić serial czy przeczytać książkę. Spróbuj przełamać bariery i wyjść na zewnątrz, żeby poczuć oczyszczającą moc deszczu. Wskocz w kałużę, śmiej się prosto w niebo i ciesz się życiem. Wszystko zaczyna się w naszym umyśle i prawie wszystko możemy zamienić w coś dobrego. Zależy to tylko od nas samych.

Nie poddawaj się stereotypom

Jest za zimno na jedzenie lodów? Bujda, wejdź do kawiarni, kup sobie loda i z dumą jedz go podczas spaceru. Kto powiedział, że nie można grillować, gdy na dworze jest już chłodno? Zaproś znajomych na wspólny obiad. Usiądźcie w ogródku pod kocami i cieszcie się pysznym jedzeniem. Morze też jest "otwarte" cały rok. Niekoniecznie do kąpieli czy opalania, ale spacer po plaży czy siedzenie na piasku i słuchanie szumu fal jest przyjemne i relaksujące również jesienią.

Stres i niepowodzenie psują Ci humor?

Znajdź swoje szczęśliwe miejsce i przenoś się w nie za każdym razem, gdy masz dosyć. Na pewno masz wspomnienie z miejsca, gdzie czułaś się bezpieczna i szczęśliwa. Przyjmij zasadę krok za krokiem. Tak jak małe dziecko. Nie od razu Rzym zbudowali tak samo Ty nie musisz od razu osiągnąć najwyższych celów. Zbuduj planszę i poruszaj się po niej pole za polem. Czasami przeskoczysz o trzy miejsca, a czasami musisz zrobić krok w tył, ale zamiast patrzeć ile zostało Ci do przejścia, obejrzyj się i zobacz ile już pokonałaś. Ciesz się małymi rzeczami i doceniaj to co masz.


Wystarczy zrobić mały klik w nastawieniu i jesień może być piękną porą roku. W żadnej innej nie będziesz mogła zbierać kasztanów czy spacerować wśród spadających, szeleszczących, kolorowych liści. Długie wieczory sprzyjają zaciskaniu relacji z najbliższymi jak również oddawaniu się własnym przyjemnościom. 
Tekst: Anna Budnik

Dodaj komentarz

Do góry
Koszyk
Zamknij
Back
Konto
Zamknij
Menu
Zamknij