10 zastosowań fiolek

10 zastosowań fiolek

Coraz popularniejsze staje się używanie surowców kosmetycznych i półproduktów do udoskonalenia swoich kosmetyków. Bardzo ciężko jest trafić na idealny krem do twarzy czy balsam do ciała. Jak wiele razy zdarzyło Ci się mówić, że najchętniej wymieszałabyś kilka kremów zabierając z nich to co najlepsze, żeby stworzyć ideał? Prawdą jest, że każda z nas jest inna i ma inne potrzeby. To co sprawdza się u koleżanki z pracy, czy popularnej blogerki, niekoniecznie musi sprawdzić się u Ciebie. Dlatego często dobrym rozwiązaniem jest tworzenie własnych mieszanek. 

Stworzenie wszystkiego od podstaw jest czasochłonne, często drogie i nie zawsze się udaje, ale dodawanie półproduktów do gotowych wyrobów wzmacnia działanie kosmetyku. Kropla olejku z opuncji figowej dodana do ulubionego kremu do twarzy wzmacnia jego przeciwzmarszczkowe działanie. Soap&Friends wciąż poszerza swój asortyment, żeby jak najbardziej zadowolić klientów. Tym razem przyszła kolej na fiolki z wyjątkowymi surowcami, które uszczęśliwią nawet najbardziej wymagające klientki.

Oto kilka sposobów na wykorzystanie fiolek z surowcami:

1. Zawartość fiolek można stosować bezpośrednio na skórę lub dodając do swoich ulubionych kosmetyków. Tuż przed nałożeniem np. kremu, dodaj kroplę wybranego produktu z fiolek i po wymieszaniu nakładaj na twarz. Tego typu domowe mieszanki są o wiele skuteczniejsze od gotowych kremów kupionych w drogeriach.

2. Olejek z opuncji figowej szybko wnika w najgłębsze warstwy skóry, dlatego przy jego stosowaniu konieczna jest szczególna higiena. Dzięki właściwościom wiążącym razem z olejkiem mogą przenikać do naszej skóry zanieczyszczenia i bakterie, dlatego zawsze przed użyciem dobrze oczyść twarz oraz dłonie i staraj się nie dotykać pipetą ciała. Przed nałożeniem opuncji najlepiej jest przemyć twarz hydrolatem - różanym przy cerze suchej i normalnej, a z neroli dla mieszanej i tłustej.  

3. Nawilżająco-regenerująca kąpiel dla suchych i zaczerwienionych dłoni nie może odbyć się bez olejku z opuncji figowej. Do miski wlej ciepłą wodę, dodaj mleko do kąpieli i kilka kropli olejku. Piękne dłonie gotowe w kilkanaście minut. 

4. Naturalny, dwufazowy płyn do demakijażu uzyskasz mieszając olejek z opuncji figowej, kwas hialuronowy i hydrolat. Taka mieszanka skutecznie oczyszcza skórę z makijażu i zanieczyszczeń oraz dodatkowo pozostawia ją nawilżoną, ujędrnioną i miękką. 

5. Twoje włosy pokochają kwas hialuronowy. Dodany do szamponu, odżywki lub olejowania włosów np. z olejem arganowym dodaje blasku, nawilża i zamyka łuski włosów. Wystarczy tuż przed użyciem do gotowego produktu dodać kilka kropli kwasu hialuronowego, wymieszać i nałożyć na włosy. Efekt murowany. 

6. Nie ma lepszego serum na wysuszoną skórę głowy niż kwas hialuronowy. Swędzący skalp jest wynikiem przesuszenia skóry silnymi detergentami zawartymi w większości szamponów, Słońcem, gorącym powietrzem z  suszarki czy farbowaniem. Żeby złagodzić te przykre dolegliwości, które również wpływają na osłabienie cebulek włosów, wystarczy wmasować kwas hialuronowy w skórę głowy. Można go też stosować na świeżo umyte włosy bez obawy o ich przetłuszczenie, o dziwo włosy lekko uniosą się u nasady. 

7. Poszukujesz dobrej bazy pod makijaż? Wypróbuj kolagen z elastyną. Szybko się wchłania, ładnie rozjaśnia skórę i dzięki filmowi, który pozostaje na skórze, przedłuża trwałość podkładu. 

8. Do walki z "workami" pod oczami najlepszą bronią jest kolagen z elastyną. Już po kilku dniach stosowania znacznie redukuje ich widoczność. Świetnie sprawdzi się również na plamy po trądziku. 

9. Kolagen z elastyną dzięki dużej zawartości protein będzie doskonałym serum na słabe i kruche paznokcie. Wystarczy wmasować płyn w płytkę paznokcia lub zrobić pięciominutową kąpiel paznokci w miseczce z ciepłą wodą wymieszaną z kolagenem z elastyną. 

10. Maseczkę do twarzy możesz zrobić z tego co masz w domu, a wymyślanie nowych kosmetycznych przepisów może być przyjemnym zajęciem. Naturalne olejki roślinne, kolagen, kwas hialuronowy czy glinka są świetnymi dodatkami, które będą wzmacniały, działały oczyszczająco, nawilżająco i przeciwzmarszczkowo. Za bazę można użyć wody mineralnej, hydrolatu, jogurtu naturalnego albo rozgniecionych owoców czy warzyw. Dodatki to już wolna wola: zboże, przyprawy, warzywa, owoce, oleje, bakalie, ekstrakt z herbaty.

Baw się różnymi kombinacjami i stwórz swoją skuteczną maseczkę!




Tekst: Anna Budnik
Fot. Jakub Jaracz

Dodaj komentarz

Do góry
Koszyk
Zamknij
Back
Konto
Zamknij
Menu
Zamknij