W jakiej kolejności stosować kosmetyki

W jakiej kolejności stosować kosmetyki

Nie tylko wybór kosmetyków ma wpływ na jakość naszej codziennej pielęgnacji skóry. Ważna również jest kolejność nakładania kosmetyków oraz ruchy jakie przy tym wykonujemy. Nie jest to bardzo skomplikowane czy czasochłonne, a efekty mogą Was zadziwić.

Wieczorna pielęgnacja twarzy

Zawsze zaczynamy od oczyszczenia twarzy z kurzu, makijażu i innych zanieczyszczeń. Najlepiej do tego sprawdzają się płyny micelarne lub mleczka do demakijażu. Niektóre oleje naturalne, m.in. kokosowy, również świetnie sobie radzą, jednak są bardziej czasochłonne i pozostawiają tłustą powłokę, co nie jest przez niektórych lubiane.

Na wacik nałóż wybrany produkt i delikatnymi ruchami oczyść buzię. W przypadku oczu najlepiej na chwilę przyłożyć wacik, aby rozpuścić tusz do rzęs i później delikatnie zetrzeć pozostałość. Twarz zawsze zmywamy z dołu do góry. Ruch na początku ciężki do opanowania, ale dzięki niemu robimy mini masaż twarzy, zapobiegając jej wiotczeniu. Czynność powtarzamy aż wacik będzie czysty, co oznacza, że buzia też już jest oczyszczona. Pamiętajcie aby nigdy nie używać toniku do zmywania makijażu.

Teraz spokojnie możemy umyć buzię żelem do mycia twarzy, mydłem lub innym myjącym produktem do tego przeznaczonym. Zwilżamy twarz, na dłoniach rozprowadzamy produkt i później kolistymi ruchami myjemy twarz. Nie zapominajcie o kącikach nosa, gdzie trudniej dotrzeć i najczęściej tam tworzą się nielubiane przez nikogo zaskórniki. Oczywiście możecie użyć wspomagaczy czyli szczoteczek lub innych urządzeń do mycia twarzy. Na koniec spłukujemy wszystko letnią wodą. Dokładnie wysuszamy skórę ręcznikiem.

Czas na tonik, który wyrówna nasze pH skóry. Często produkty myjące zmieniają kwasowość naskórka, więc tonikiem możemy łatwo przywrócić prawidłowe pH.

Raz w tygodniu warto w tym miejscu zrobić peeling oraz maseczkę na twarz. Po co i dlaczego tylko raz w tygodniu? Peeling pomaga nam usunąć martwy naskórek, przez który o wiele gorzej przenikają substancje aktywne zawarte w kremach. Dlatego też tak ważne są dwa wcześniejsze punkty. Nakładanie kremu na źle oczyszczoną skórę nie ma większego sensu, ponieważ przez makijaż prawie nic nie wniknie w głąb naskórka, albo co gorsze wniknie razem z zanieczyszczeniami, tworząc zaskórniki. Zrobiony raz w tygodniu peeling dogłębnie oczyści skórę.

Po nim warto nałożyć odżywczą maseczkę, która wniknie w naszą czystą skórę i jej składniki aktywne będą mogły działać cuda. Częstsze stosowanie peelingu nie jest zalecane, ponieważ możemy osłabić delikatną skórę twarzy i wystawić ją na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

Na koniec odżywiamy i nawilżamy skórę. Niezależnie od tego, czy macie skórę tłustą czy suchą, nawilżanie jej jest bardzo ważne i konieczne. Zaczynamy od delikatnego wklepania kremu pod oczy. Mimo przewrotnej nazwy nakładamy go również pod linię brwi. Pamiętaj, że skóra dookoła oczu jest bardzo delikatna i podatna na rozciągnięcie, więc wklepujemy, nigdy nie wcieramy. Na twarz nakładamy serum, w którym znajduje się więcej składników aktywnych i nawilżających niż w kremie. Ważne aby wybierać produkt, który faktycznie będzie zawierał substancje aktywne wnikające w głąb naskórka. Pamiętajcie o ruchu z dołu na górę i nie zapominajcie o szyi. To najczęściej tam widać pierwsze oznaki starzenia. Na koniec nakładamy krem do twarzy. Jest to warstwa, która zamyka serum na naszej twarzy, pozwalając mu działać.

Poranna pielęgnacja twarzy

 

  • Oczyszczamy buzię z pozostałości kremów zastosowanych na noc. Nie chcemy, aby zalegały one w naszych porach i je blokowały.
  • Stosujemy tonik dla wyrównania pH.
  • Nakładamy krem na twarz, który powinien mieć lżejszą konsystencję, szczególnie jeżeli nakładamy na niego makijaż. Skupcie się na kremie nawilżającym, ponieważ podkłady mają tendencje wysuszające. Jakie są dodatkowe zalety makijażu? To na nim osiadają się wszystkie zanieczyszczenia ;)
  • Nie zapominajcie o nałożeniu jeszcze kremu z filtrami UV. Nawet w pochmurny dzień, szczególnie w lato, słońce działa na naszą skórę.

 

Pielęgnacja ciała

W przypadku pielęgnacji ciała nie ma rozgraniczenia na poranną i wieczorną, ponieważ kroki, które wykonujemy są takie same.

  • Na początku bierzemy prysznic z ulubionym produktem do mycia. Może to być żel, mus, krem pod prysznic albo mydło. Wybór jest ogromny. Najlepiej jeżeli w produkcie znajduje się jak najmniej środków chemicznych i ma dodatek substancji nawilżających. Dokładnie wycieramy skórę.
  •  Tak jak przy pielęgnacji twarzy, tak i w przypadku ciała, po myciu raz w tygodniu robimy peeling. Jest to świetny masaż dla naszej skóry oraz oczyszczenie. Również robimy go od dołu do góry, czyli kolistymi ruchami zaczynami od stóp i kierujemy się wzdłuż nóg wyżej i wyżej aż dojdziemy do ramion. Warto dostosowywać moc tarcia do grubości skóry. Czyli mocniejszy nacisk możemy nałożyć na kolana, a delikatniejszy na dekolt. Po wysuszeniu skóry czeka Was ta najprzyjemniejsza chwila. Poczuj, jak bardzo Twoja skóra jest miękka, gładka i pachnąca. Jednak pamiętaj, że choć to uczucie jest uzależniające i chce się go czuć codziennie, to peelingi stosowane częściej niż raz w tygodniu nie są zalecane.
  •  Po dokładnym wysuszeniu ciała czas na nawilżenie. Balsamy do ciała, czyli produkty o lżejszej konsystencji, polecamy na dzień. Na noc warto zaaplikować masło do ciała, które będzie bardziej nawilżające. Może dłużej się wchłania, ale efekty są tego warte.

Tak jak mówiliśmy, nie jest to skomplikowane. Na początku może być trochę zamieszania, ale później dzięki rutynie nawet się nie obejrzycie, a wykonacie cały wieczorny zabieg pielęgnacyjny, myśląc o czymś całkiem innym (np. o tym, co miłego nas dzisiaj spotkało).

Dodaj komentarz

Do góry
Koszyk
Zamknij
Back
Konto
Zamknij
Menu
Zamknij