Karnawałowa pielęgnacja skóry

Karnawałowa pielęgnacja skóry

Karnawał kojarzy nam się z imprezami, alkoholem i małą ilością snu. Jest to też okres gdzie pogoda nas nie rozpieszcza. Mróz, deszcz, śnieg, suche powietrze. Te wszystkie czynniki zewnętrzne odbijają się na naszej skórze. Co zatem zrobić żeby błyszczeć na każdej imprezie?

Zadbaj o skórę przed i po

Nie chodzi mi tutaj o życie imprezowe, ale pielęgnacyjne. Przed całonocną imprezą warto zadbać o skórę. Maseczka odżywcza na pewno nie zaszkodzi. Dzięki niej skóra będzie bardziej odporna na szkodliwe działanie a dodatkowo będzie ładniej wyglądała. Po samej imprezie nigdy nie zapominaj o dokładnym oczyszczeniu skóry. Chociażby nie wiem jak bardzo chciało Ci się spać zmyj makijaż i umyj twarz. Jest to niezbędne minimum. Jak już się wyśpisz to dokończ pielęgnację robiąc peeling i nakładając kolejną maseczkę tym razem nawilżającą lub kojącą.

Nawilżenie to podstawa

W okresie karnawału skup się przede wszystkim na nawilżaniu skóry. Pij dużo wody, stosuj kremy nawilżające i odpowiednie maseczki. Nawilżacze powietrza to wspaniałe urządzenia od których bardzo łatwo się uzależnić. Jeżeli masz problemy z suchą skórą to jest to potrzeba numer jeden. Staraj się też nie wychodzić z domu bez kremu ochronnego, szczególnie gdy na dworze jest mróz.

Czysta skóra to piękna skóra

Stosowanie mocno nawilżających produktów jak też robienie mocnego makijażu może skutecznie zanieczyścić nam pory. Zaskórniki ani nie wyglądają ładnie ani nie jest tak łatwo się ich pozbyć. Także zamiast leczyć warto zapobiegać. Dbaj o dokładne oczyszczanie twarzy. Stosuj wieloetapową pielęgnację skóry, która w tym okresie jest niezastąpiona. Szczególnie polecane są kosmetyki z węglem aktywnym, które wyciągają zanieczyszczenia i toksyny nawet z głębszych warstw skóry.

Nie żałuj sobie snu i odpoczynku

Chociażbyś nie wiem jak dużo miała spraw na głowie to nie zapominaj o chwili dla siebie i pilnowaniu snu. Spanie mniej niż przynajmniej siedem godzin dziennie szybko odbija się na skórze, która traci jędrność, szarzeje a pod oczami tworzą się brzydkie cienie i worki. Nasz organizm potrzebuje regeneracji i tego nie da się zastąpić kofeiną czy nawet najlepszymi kosmetykami.

 Tekst: Anna Budnik

Dodaj komentarz

Do góry
Koszyk
Zamknij
Back
Konto
Zamknij
Menu
Zamknij