Postanowienia noworoczne – które warto i jak wprowadzić w życie?

Postanowienia noworoczne – które warto i jak wprowadzić w życie?

Rozpoczynający się nowy rok skłania do refleksji. Robimy małe podsumowanie tego co udało nam się osiągnąć w odchodzącym już roku i przy okazji zastanawiamy się co chcemy zmienić w tym nadchodzącym. Niezależnie od tego czy są to małe plany jak ograniczenie słodyczy czy wielkie jak zdobycie Mount Everest droga do celu jest jedna. Determinacja, upór i jasno wyznaczona droga.

Spełnij swoje marzenie

Gdy czegoś bardzo chcemy nasza determinacja w osiągnięciu tego jest o wiele większa. Marzysz o wycieczce do Chin czy nowym rowerze? Nastaw się na ten konkretny cel i zrób wszystko żeby to spełnić. Żeby coś osiągnąć trzeba działać. Dodatkowo w drodze do spełnienia swojego marzenia cały czas towarzyszy nam przyjemny dreszczyk emocji, a gdy dochodzi już do tej upragnionej chwili to szczęście i spełnienie jest przeogromne. Wtedy wszystkie trudy zostają nam wynagrodzone.

Odmień swój wygląd

Kobiety potrzebują zmian. Uwielbiają być piękne i przyciągać wzrok innych. A jak to mówią nie ma brzydkich kobiet, są tylko zaniedbane. Także drogie Panie jeżeli jest coś co nie do końca Wam się podoba w waszym wyglądzie to może pora to zmienić? Niezależnie czy będzie to zapuszczenie włosów czy zrzucenie kilku kilogramów albo większa systematyczność w pielęgnacji. Już od pierwszych widocznych efektów będziesz wiedziała, że było warto.

Zadbaj o zdrowie

W codziennym biegu zapominamy o naszym zdrowiu. Jedzenie na mieście, spędzanie godzin za biurkiem przed komputerem i wieczny brak czasu na sen. Tak teraz wyglądają realia większości z nas. Rzeczywistości nie da się zmienić, ale jeżeli postanowisz sobie, że będziesz spała po pięćdziesiąt godzin tygodniowo to przy odpowiedniej determinacji zaczniesz tak planować swój dzień żeby to się udało. Chcesz się więcej ruszać? Wstań czasami od biurka i zrób rundkę dookoła biurka. Zostawiaj samochód kilometr od swojego domu lub wysiadaj wcześniej z autobusu. Możliwości jest całe mnóstwo i nie muszą one zajmować dużo czasu.

Wyeliminuj toksyczne aspekty życia.

Masz dosyć swojej pracy? Denerwuje Cię kolor ścian w pokoju? Twój samochód ciągle się psuje doprowadzając Cię do szaleństwa? Nowy rok to świetna okazja do zmiany tych szwankujących dziedzin w naszym życiu. Zacznij się rozglądać za nową pracą skoro aktualna wysysa z Ciebie soki życiowe. Oszczędzaj na nowy samochód skoro ten aktualny chociaż jeszcze chodzi, to spędza Ci sen z powiek.

Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych?

Nie oszukujmy się – nie jest to takie łatwe. Potrzeba bardzo dużej determinacji i cierpliwości. Nie nastawiaj się, że wszystko pójdzie szybko i gładko. Rozplanuj sobie drogę do celu. Cały czas z tyłu głowy myśl o swoim postanowieniu. Dzięki temu zanim kupisz batonika będziesz myślała o tym jak smukłą sylwetkę chcesz mieć, albo że to zawsze kilka groszy do odłożenia na wycieczkę marzeń. Rób realne plany i nie zniechęcaj się jeżeli coś pójdzie nie tak. Przegrana bitwa nie prowadzi od razu do przegranej wojny.

Trzymam za Ciebie kciuki!

 


Tekst: Anna Budnik

Dodaj komentarz

Do góry
Koszyk
Zamknij
Back
Konto
Zamknij
Menu
Zamknij