Smart shopping na święta

Smart shopping na święta

Nadchodzi taki okres, że kurczowo chwytamy się za portfel i w głowie przeliczamy nasze oszczędności. Boże Narodzenie to nie tylko spędzanie czasu z najbliższymi, choinka i pyszne jedzenie. To również wydatki, których nie da się uniknąć. Samo jedzenie pochłania dużo gotówki, a co dopiero prezenty, dekoracje czy nowe ubrania. Metoda smart shopping jest popularna w Polsce od wielu lat, sama stosuję ją od jakiegoś czasu i widzę efekty w swoim portfelu. Teraz jest najlepszy czas kiedy to można ją wypróbować na własnej skórze.

Co to jest smart shopping?

Co to znaczy „inteligentne zakupy”? Przede wszystkim powstrzymanie się przed spontanicznością. Ile razy zdarzyło Ci się kupić coś pod wpływem chwili, po czym okazało się, że nieźle przepłaciłaś? Smart shopping polega na wyszukiwaniu okazji, szukaniu najlepszych ofert i korzystaniu z kuponów rabatowych. Zanim coś kupisz – pomyśl. Sprawdź cenę tego produktu w internecie, przeglądaj gazetki reklamowe i kalkuluj.

Lista potrzeb i zakupów to Twój niezbędnik

W swoim kalendarzu zawsze mam miejsce, gdzie wypisuje swoje potrzeby materialne. W ten sposób mój umysł jest nakierowany na wyszukiwanie okazji. Potrzebuję nowego czajnika? Zwracam na nie uwagę, przeglądam oferty w internecie, dzięki czemu mam o wiele większą szansę trafić na super okazję, niż po prostu idąc do pierwszego lepszego sklepu i go kupując. Czasami warto jest poczekać ze swoimi potrzebami do czasu wielkich obniżek. Wyprzedaże, akcje rabatowe z gazet czy chociażby Black Friday to wręcz wymarzone okazje żeby zaoszczędzić całkiem sporo. Z gotową listą i zarezerwowanym czasem to wręcz marzenie każdej zakupoholiczki.

Nie daj się zwariować

Tak jak ze wszystkim, przy inteligentnych zakupach też można popaść w przesadę. Metoda nie polega na obsesyjnym oszczędzaniu i jeżdżeniu po kilku sklepach, bo w jednym tańsze są jajka, a w drugim mięso. Trzymaj się listy zakupów i tego co jest dla Ciebie najpotrzebniejsze, ale też nie zamykaj się na inne oferty. Zanim coś kupisz – przemyśl to. Pamiętaj też, że teraz sklepy prześcigają się w promocjach. Masz w domu prawie pełne opakowanie proszku do prania, ale zastanawiasz się czy kupić kolejne bo jest w dobrzej cenie? Nie rób tego, uwierz mi, że zanim dokończysz to co masz w domu, trafi się jeszcze nie jedna super oferta. Tylko nie czekaj do ostatniej chwili. Jak widzisz, że produkt codziennego użytku zaraz się skończy, to wpisz go na listę i nakieruj umysł na wyszukiwanie go w dobrej cenie.

Smart shopping na święta

Domyślasz się już jak inteligentne zakupy mają sprawić, że podczas tych świąt wydasz mniej? Poświęć czas na spisanie rzeczy, których na pewno będziesz potrzebowała podczas Bożego Narodzenia. Zastanów się nad prezentami czy dekoracjami do domu. Możesz nawet robić już powoli zakupy spożywcze. W końcu jest całe mnóstwo produktów, które się nie psują, chociaż pamiętaj, że akurat w okresie świątecznego szału sklepy będą prześcigały się w obniżaniu cen. Skup się przede wszystkim na prezentach. Nie tylko oszczędzisz sobie stresu i czasu, ale też pieniędzy.

 

 

Tekst: Anna Budnik

Dodaj komentarz

Do góry
Koszyk
Zamknij
Back
Konto
Zamknij
Menu
Zamknij