Powiedz stop starzeniu się skóry

Powiedz stop starzeniu się skóry

W wieku dwudziestu lat cieszymy się młodym wyglądem, nie zwracając zbytnio uwagi na czynniki powodujące zmarszczki. Gdy dochodzimy do magicznej bariery trzydziestu lat zaczynamy martwić się nasza uciekającą młodością. Czasami zbyt przesadnie podchodzimy do wszystkich znanych metod przeciwzmarszczkowych, próbując zatrzymać czas. A tak naprawdę wystarczy kilka nawyków, dzięki którym będziemy wyglądać młodo i pięknie.

Systematyczność w pielęgnacji

Pierwsza i najważniejsza złota zasada to dokładne zmywanie makijażu przed snem. Zatkana skóra resztkami podkładu, brak możliwości regeneracji i oddychania to najgorsze przestępstwo w urodowym kodeksie. Ważna jest też systematyczność w stosowaniu kremów do twarzy oraz maseczek. Żeby kosmetyk mógł zadziałać potrzebuje codziennej aplikacji. Bardzo istotne jest też odpowiednie dobranie produktu do swoich potrzeb. Jeżeli masz dwadzieścia lat, na pewno nie potrzebujesz kremu silnie liftingującego.

Delikatne obchodzenie się ze skórą

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że opieranie się policzkiem i dłoń może powodować zmarszczki. Mocne pocieranie twarzy też nie wpływa pozytywnie na jej jędrność. Także od dzisiaj pamiętaj tylko o delikatnym dotyku, który nie będzie na stałe odznaczał się na Twojej urodzie.

Bezpieczne opalanie

Jak tylko słońce mocniej przygrzewa myślimy o opalaniu. Brązowa skóra to marzenie większości z nas. Oczywiście ma to wiele zalet. Wyglądamy smuklej, ładniej i zdrowiej. Jednak zanim przystąpimy do kąpieli słonecznych musimy pamiętać o tym jak bardzo słońce wysusza skórę, a co za tym idzie, powoduje jej szybsze starzenie. Także w okresie silniejszego słońca zaprzyjaźnij się z kremami ochronnymi przed słońcem.

Odstaw używki - skóra Ci podziękuje

Papierosy i wiecznie młoda cera, nie idą ze sobą w parze. Nawet najlepsze kremy czy zabiegi nie pomogą u fanów nikotynowego dymka. Zbyt częste przesadzanie z alkoholem też nie jest wskazane w dążeniu do wiecznej młodości.

Pij dużo wody

Głównym czynnikiem, który prowadzi do starzenia się skóry, jest jej wysuszenie. Dlatego nawilżanie, zarówno naskórka, jak i ciała, jest tak ważne. Nie zapominaj o piciu dużej ilości wody oraz stosowaniu kremów nawilżających.

Relaks i sen

Różnicę pomiędzy wypoczętą a przemęczoną osobą widać na pierwszy rzut oka. Staraj się znaleźć czas na relaks oraz przesypiaj chociaż sześć godzin dziennie. Twój organizm jak i skóra będą Ci wdzięczne.

Tekst: Anna Budnik

Dodaj komentarz

Do góry
Koszyk
Zamknij
Back
Konto
Zamknij
Menu
Zamknij