Jak zachować zdrowy wygląd paznokci?

Jak zachować zdrowy wygląd paznokci?

Piękne paznokcie wpływają na wygląd naszych dłoni, które często są wizytówką człowieka. Postrzępione skórki i obgryzione paznokcie nie są przyjemne dla oka i często świadczą o nerwowości i braku silnej woli. Potrzeba samozaparcia, żeby odzwyczaić się od tych brzydkich przyzwyczajeń. Pomijając walory estetyczne, obgryzanie paznokci bardzo osłabia płytkę i trudniej jest ją zapuścić. Jakie są zatem złote rady na zdrowe paznokcie?

Zasada 1 Manicure

Niezależnie od tego czy jesteś fanką długich czy krótkich paznokci, trzeba o nie dbać. Najlepszą metodą żeby zapobiec ich łamaniu jest utwardzanie. Tutaj sprawdza się manicure, niezależnie czy będzie to jedynie odżywka i utwardzacz czy hybrydy. Każda metoda jest dobra dla wzmocnienia płytki. Miękkie, niepomalowane paznokcie są mało odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Zasada 2 Nawilżająca kąpiel dłoni

Istnieją szczęśliwe posiadaczki mocnych paznokci, które praktycznie nic nie muszą przy nich robić, a zawsze wyglądają wspaniale. Pozostałe osoby powinny poświęcić chwilę czasu na zabiegi pielęgnacyjne. Raz na dwa tygodnie warto zafundować odżywczą kąpiel dla paznokci. Nie jest ona bardzo wymagająca, wystarczy oliwa z oliwek wymieszana z sokiem z pomarańczy. Po dziesięciu minutach moczenia paznokcie są dobrze nawilżone, wzmocnione, a do tego skóra dłoni jest niezwykle miękka.

Zasada 3 Zabiegi pielęgnacyjne

Do zmywania lakieru z paznokci powinno używać się zmywacza bez acetonu, a w przypadku hybryd tak zwanego remover'a, który w swoim składzie ma lanolinę łagodzącą szkodliwe działanie. Idealnym moment na zabiegi pielęgnacyjne to czas pomiędzy malowaniem paznokci. Do skracania najlepiej jest używać pilniczka, piłując w jednym kierunku. W przypadku rozdwajających się paznokci, uszkodzoną płytkę usuwamy polerką, a nie "ręcznie" odrywając wystający kawałek. Z polerkami należy uważać, zbyt częste i mocne używanie może usunąć zbyt wiele przez co paznokieć będzie miękki. Świetnym sposobem pielęgnacyjnym jest wcieranie masła Shea w płytkę. Wystarczy nałożyć odrobinę na paznokieć i polerować błyszczącą stroną aż masło się wchłonie.

Zasada 4 Odpowiednia ochrona

Najczęściej paznokcie łamią nam się podczas prac domowych. W przypadku długich paznokci trzeba wyrobić w sobie nawyk robienia wszystkiego opuszkami. Warto też zainwestować w rękawice kuchenne. Zapobiegają one zmiękczaniu paznokci od wody czy środków chemicznych oraz chronią manicure.

Dzięki powyższym zasadom paznokcie szybko odzyskają zdrowy wygląd. Świetną motywacją są inni ludzie. Wystarczy popatrzeć na zadbane paznokcie innych kobiet lub obejrzeć zdjęcia w internecie i przypominać je sobie za każdym razem gdy nachodzi ochota na obgryzanie lub skubanie skórek. Jak już osiągniemy końcowy efekt to łatwiej będzie znaleźć mobilizację do dalszej pielęgnacji bo nagroda będzie na naszych własnych dłoniach.

Tekst: Anna Budnik

Dodaj komentarz

Do góry
Koszyk
Zamknij
Back
Konto
Zamknij
Menu
Zamknij