Co robić gdy podczas urlopu pada deszcz?

Co robić gdy podczas urlopu pada deszcz?

Pomimo, że lato dobiega już końca, jeszcze spora część z nas ciągle jest przed upragnionym urlopem.Ekscytacja, tygodnie planowania, radość i nagle okazuje się, że po dotarciu na wymarzone wakacje, pada deszcz. Pogoda to największa bolączka wczasowiczów, szczególnie tych którzy nie wybierają tropikalnych wakacji. Nie ma co się załamywać, bo nawet gdy za oknem leje deszcz można świetnie spędzić czas podczas urlopu.

Zwiedzanie pod dachem.

Każde miasto ma wiele do zaoferowania zwiedzającym. Muzea, zamki czy galerie sztuki w sezonie otwarte są prawie codziennie i w wydłużonych godzinach. Przed wyjazdem warto sprawdzić w internecie co ciekawego oferuje okolica. Czasami są to prawdziwe perełki. Muzea zmieniły się od czasów kiedy musieliśmy do nich chodzić podczas wycieczek szkolnych. Teraz oferują coraz to ciekawsze wystawy, często można korzystać z eksponatów i dowiadywać się ciekawostek.

Baseny i parki zabaw

Kryte baseny, kręgielnia czy wesołe miasteczko to świetna alternatywa podczas deszczowych dni. Cały dzień aktywnie spędzony na zabawie z przyjaciółmi czy rodziną to wspomnienia, które będą wywoływały uśmiech podczas opowieści pourlopowych. Jeżeli wolisz leniwy odpoczynek to wybierz się do SPA lub na masaż ciała. Nie tylko będzie to przyjemne dla psychiki ale też dla ciała.

Wspólna zabawa w hotelu

Większość hoteli ma przeznaczone pomieszczenia dla swoich gości gdzie można wspólnie oglądać telewizję lub spędzać czas z innymi gośćmi. Czasami wystarczy dobre towarzystwo i talia kart lub gra planszowa żeby świetnie spędzić dzień. Do tego smaczne jedzenie i przestaje Cię interesować okropna pogoda za oknem. Zawsze możesz też nie wychodzić z domu i zrobić dzień z gwiazdami, a dokładniej maraton filmowy.

Pokochaj deszcz.

Nikt z nas nie jest z cukru. Oczywiście nie jest przyjemne gdy zimne krople kapią Ci z nieba na głowę i jesteś przemoczona, ale od czego są kurtki przeciwdeszczowe i kalosze? Na pieszą wędrówkę można wybrać się bez względu na pogodę i ma to swoje uroki. Szczególnie, że później bez skrupułów można wypić gorącą czekoladę dla rozgrzania.

 


Tekst: Anna Budnik

Dodaj komentarz

Do góry
Koszyk
Zamknij
Back
Konto
Zamknij
Menu
Zamknij