Co kupić na Dzień Nauczyciela? Wybierz oryginalne prezenty z soap&friends.

Co kupić na Dzień Nauczyciela? Wybierz oryginalne prezenty z soap&friends.

Każdy z nas spotkał na swojej ścieżce edukacji przynajmniej jednego nauczyciela, za którego wsparcie już zawsze będzie wdzięczny. Oczywiście bywają też tacy, z którymi trudno nam się porozumieć, ale to właśnie dzięki ciężkiej pracy starych dobrych belfrów umiemy czytać, pisać i liczyć. Zbliżający się wielkimi krokami Dzień Edukacji Narodowej, który jest w Polsce obchodzony 14 października, to idealna okazja, by podziękować tym, których cenimy za wyjątkowe podejście do dzieci. Dzień Nauczyciela to także okazja do sprawienia drobnej przyjemności znajomym pedagogom i tym, którzy przeszli już na emeryturę, ale swoją postawą nadal pokazują, z jaką odpowiedzialnością jest nierozerwalnie związany ten zawód. Ale co właściwie najlepiej im kupić? I dlaczego pachnący prezent na Dzień Nauczyciela to wcale nie taki oklepany pomysł jak niektórzy myślą!

Wybierz kosmetyki

Nie zawsze jest nam łatwo kupować prezenty najbliższym, więc często wpadamy w trudną do opanowania panikę, kiedy okazuje się, że musimy podjąć także decyzję, dotyczącą drobnych upominków dla mniej znanych nam osób. Uczniowie szkół średnich często sami decydują, co podarować wychowawcy za zebrane przez klasowego skarbnika pieniądze, jednak w przypadku najmłodszych dzieci taki obowiązek spoczywa na barkach rodziców. W wielu przypadkach jest nam naprawdę trudno ocenić, co mogłoby przydać się nauczycielowi lub nauczycielce, których widzieliśmy zaledwie kilka razy w życiu na korytarzu lub dniu otwartym. Właśnie dlatego warto postawić na stare, ale sprawdzone rozwiązania i kupić im coś praktycznego. Każdy z nas używa kosmetyków, więc ryzyko, że tego typu prezent się nie sprawdzi jest bardzo niskie. A przecież w takiej sytuacji chodzi nam przede wszystkim o uniknięcie faux pas, którego idealnym przykładem byłby zakup kolczyków nauczycielce, która nie ma nawet przebitych uszu….

Jakie kosmetyki spodobają się pedagogom?

Kompletując kosmetyczny zestaw prezentowy powinniśmy przede wszystkim zadbać o jego uniwersalny charakter. Wbrew temu, co nam się czasem wydaje, nauczyciele są przecież zwykłymi ludźmi i potrzebują do codziennej pielęgnacji produktów takich jak my. Mydło, regenerujące masło do ciała, czy też balsam po goleniu dla panów to absolutny must have każdej łazienkowej szafki. Przy wyborze prezentu na Dzień Nauczyciela najlepiej będzie kierować się intuicją i zmysłem praktycznym. Zdecydowanie bezpieczniej kupić klasyczne produkty do pielęgnacji niż ryzykownie zdecydować się na podarowanie nauczycielce palety cieni lub innego kosmetyku kolorowego. Czerwona szminka może jest bardzo eleganckim prezentem, ale zupełnie nie pasuje do tej oficjalnej okazji.

Zestawy, zestawy i jeszcze raz zestawy

Często naprawdę nie mamy czasu na zastanawianie się, co komuś kupić. Na szczęście właśnie na takie okazje wymyślone zostały zestawy prezentowe! Jasne, niektórzy nadal uważają, że są one synonimem złego smaku, ale przecież istnieje ogromna różnica między tymi kompletami kosmetyków, które znajdziemy w promocyjnych cenach w supermarketach a ich wyjątkowymi odpowiednikami od dobrych firm, zajmujących się pielęgnacją profesjonalnie. Tym pierwszym nawet nie radzimy się zbyt długo przyglądać, jednak z radością polecamy Wam zamknięte w eleganckim pudełku dobrej jakości kosmetyki myjąco-pielęgnujące, takie jak te, które znajdziecie w Zestawie Kwiaty Passiflory.

Szaleństwo, ale w granicach normy!

Zazwyczaj wydaje nam się, że taki kosmetyczny prezent nie może być wyjątkowy. A przecież nawet pielęgnacja nie musi być nudna! Kule do kąpieli często są uważane za bardzo oklepany prezent, jednak, jak pokazuje doświadczenie, są właśnie takich produktów zazwyczaj brakuje na naszych kosmetycznych półkach! Bywa, że jest nam szkoda pieniędzy na takie „niepotrzebne zbytki”, a przecież nie ma to jak wanna pełna wody i naturalnie nawilżających olejków, otulających nas zapachem w jesienny wieczór. Podarujmy więc nauczycielom takie uniwersalne produkty, których stosowanie może sprawiać ogromną radość, ale których oni sami często nie kupują, bo nie są to kosmetyki pierwszej potrzeby. Idealnie sprawdzi się w takiej sytuacji, np. Duży Zestaw Musujących Kul Do Kąpieli, wzbogaconych naturalnymi olejkami eterycznymi.

Mały gest, a jak może ucieszyć

Bardzo rzadko zdarza się, że dokładnie wiemy, co konkretnie mogłoby najbardziej ucieszyć nauczyciela. Wydaje nam się, że w żaden sposób nie jesteśmy w stanie dopasować odpowiedniego upominku do osoby, która jest dla nas w zasadzie obca. Pamiętajmy jednak, że nawet najmłodsi bardzo często zwracają uwagę na to, jakie zapachy ich otaczają. Dzieci mają w zwyczaju opowiadać nam o tym, czasem porównując aromaty do ulubionego jedzenia: pomarańczy, ciasteczek i innych. Jeśli z takich szkolnych opowieści wiemy, że wychowawczyni naszego syna na co dzień używa perfum z mocno wyczuwalnymi cytrusowymi nutami, możemy być pewni, że przypadnie jej do gustu, np. pięknie pachnący mix nawilżającego masła do ciała, mydła i kremu do rąk, czyli Zestaw Deser Pomarańczowy.

Opakowanie ma znaczenie

To, jak wygląda nasz prezent może w dużej mierze wpłynąć na radość nauczyciela (czy kogokolwiek innego) z jego otrzymania. Nie damy przecież nikomu kul do kąpieli w plastikowej reklamówce z supermarketu! Wybierając kosmetyki dla pedagogów zwykle kierujemy się prostotą. Mogą to być pozornie banalne komplety, takie jak Zestaw Dla Niego, który jednak wcale nie prezentuje się tak niepozornie dzięki ozdobnemu opakowaniu z pachnącym siankiem. Tego typu elementy przyciągają wzrok i zdecydowanie zmieniają nastawienie odbiorcy do zawartości pudełka!

Wybór prezentu nie powinien być dla nas karą, ale często tak sobie wyobrażamy ten proces, wspominając wszystkie nieudane próby znalezienia czegoś wyjątkowego, które już przeżyliśmy. Bywa, że mamy złe doświadczenia, dotyczące naszych własnych urodzin lub tego, czego nie lubimy znajdować pod choinką. Należy jednak pamiętać, że tak naprawdę liczy się przede wszystkim gest, który nauczyciele z pewnością docenią. W końcu oni też czasem wybierają prezenty!

Dodaj komentarz

Do góry
Koszyk
Zamknij
Back
Konto
Zamknij
Menu
Zamknij