Jak żyć w zgodzie z naturą i co dzięki temu możesz zyskać?

Jak żyć w zgodzie z naturą i co dzięki temu możesz zyskać?

Dzisiejszy świat niczym nie przypomina świata sprzed tysiąca, a nawet stu lat. Żyjemy szybciej i intensywniej, pochłonięci na zmianę pracą i konsumpcją. Większość czasu spędzamy wpatrując się w ekrany telefonów, telewizorów i komputerów. I niekoniecznie wychodzi nam to wszystko na dobre. Konsekwencje takiego stylu życia to przewlekły stres, prowadzący nawet do depresji, a do tego cały szereg chorób somatycznych. Skutkiem ubocznym dla środowiska jest jego degradacja. Dlatego coraz więcej mówi się o życiu w zgodzie z naturą, o powrocie do niej. Co należy przez to rozumieć?

 

Słuchaj swojego ciała

Aby poczuć więź z naturą, nie musimy wyrzekać się wygód i dokonywać rewolucji w swoim życiu. Wystarczy trochę uważności i zmiana paru nawyków. Mamy dla Ciebie parę dobrych rad. Przede wszystkim słuchaj, co Ci mówi Twoje ciało. Organizm wysyła nam sygnały, które zbyt często zupełnie ignorujemy. Zdarza się też, że reagujemy na nie w nieadekwatny sposób.

Przykładowo, jeśli odczuwasz zmęczenie i trudno Ci się skupić, odpowiednim rozwiązaniem nie jest wypicie kolejnej kawy. To droga na skróty, która nie prowadzi do niczego dobrego. Odpoczynek jest niezwykle ważny. Przede wszystkim warto zapewnić sobie odpowiednią ilość dobrej jakości snu – uregulować cykl dobowy, zadbać o warunki, które umożliwią szybkie zasypianie bez wybudzania się w ciągu nocy. Należy też nauczyć się odpoczywać. Co to właściwie znaczy? Odpoczywać możemy zarówno leżąc na kanapie, jak i uprawiając sport. Chodzi o to, aby znaleźć czynność lub formę aktywności, która sprawia nam przyjemność i umożliwia rozluźnienie się, oderwanie myśli od pracy i innych codziennych obowiązków. Potrzeba relaksu również jest wpisana w naszą naturę!

Dieta odpowiednia do pory roku

 

Czego jeszcze potrzebuje nasz organizm? Urozmaiconej i zbilansowanej diety! W dzisiejszych często sięga się po produkty wysokoprzetworzone – niektórzy robią to dla wygody, inni – z braku wiedzy o tym, jaki wpływ taki sposób odżywiania ma na nasz organizm. Sięgajmy po produkty naturalne i jak najmniej przetworzone. Jedzmy sezonowe warzywa i owoce, korzystając w ten sposób z dobrodziejstw wszystkich pór roku. A skoro już o porach roku mowa, pamiętajmy, że w zależności od aury za oknem nasz organizm ma różne potrzeby. To przyroda wyznacza mu rytm. Latem służy nam lekka dieta, bogata w świeże owoce i warzywa, oraz duża ilość płynów, najlepiej niegazowanej wody. Zimą i jesienią przestawmy się na rozgrzewające zupy, przyprawy korzenne, nieco bardziej tłuste dania. Ufajmy swojemu ciału, nawet jego zachciankom. Jeśli masz ochotę na kiszonki, prawdopodobnie brakuje Ci witaminy C. Jeśli chodzi Ci po głowie zupa pomidorowa – być może potrzebujesz potasu.

 

 

Naturalny styl

Liczy się jednak nie tylko to, czym karmimy sobie ciało od wewnątrz, lecz także to, co na nie nakładamy. Tworząc receptury naszych kosmetyków, wybieramy najlepsze składniki, jakie natura ma nam do zaoferowania. Zapraszamy Cię do odkrycia magii i mocy naszych kosmetyków: https://soapfriends.eu/14–produkty.

Jeśli chodzi o ubrania, warto wybierać naturalne materiały. W większości są trwalsze niż syntetyczne, pod warunkiem oczywiście, że odpowiednio o nie dbamy. Dzięki temu mogą służyć nam dłużej niż przez jeden sezon, co jest korzystne nie tylko dla naszego portfela, ale i dla środowiska. W dodatku w tkaninach dobrej jakości czujemy się po prostu bardziej komfortowo. Wełniany sweter lub szal jest znacznie cieplejszy niż ten wykonany z akrylu. Bawełniana bluzka czy pościel pozwalają naszej skórze oddychać. Wybierz lniany obrus, jedwabną poszewkę na poduszkę. Uwierz, że poczujesz różnicę. Innymi słowy – zanim kupimy jakikolwiek produkt, spójrzmy na metkę czy etykietę. Dowiedzmy się także, skąd pochodzi. Zwróćmy również uwagę na opakowanie – czy jest przyjazne środowisku.

Niezastąpiony kontakt z naturą

Wreszcie, aby móc mówić o życiu w zgodzie z naturą, musimy po prostu mieć z nią bezpośredni, regularny kontakt. Na wsi terenów zielonych zwykle nie brakuje. W miastach bywa o nie trudniej, ale są przecież parki. Spaceruj. Możemy, i powinniśmy, robić to o każdej porze roku. Staraj się zauważać zmiany typowe dla poszczególnych okresów. Wiosną wsłuchaj się w śpiew ptaków i naucz się rozpoznawać najczęściej występujące w Twoim regionie gatunki. Dowiedz się, jakie rośliny kwitną w poszczególnych miesiącach. Jesienią podziwiaj liście mieniące się wszystkimi odcieniami brązu, złota i czerwieni. Zimą, gdy wszystko śpi pod grubą warstwą śniegu, spróbuj również się wyciszyć i zregenerować. Wierzymy, że życie w zgodzie z naturą to nie tylko trend, lecz potrzeba drzemiąca w każdym z nas. Dlatego powinniśmy dbać o naturę i pozwolić, aby natura zadbała o nas, bo potrafi to zrobić jak nikt inny!

Dodaj komentarz

Do góry
Koszyk
Zamknij
Back
Konto
Zamknij
Menu
Zamknij