Własna marka kosmetyków - rosnący trend na rynku

Własna marka kosmetyków - rosnący trend na rynku

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na wprowadzenie do swojego biznesu czegoś nowego, private label czyli marki własne zdobywają rynek! To nic innego jak możliwość zrealizowania pomysłu o swoich produktach na przykład kosmetykach pielęgnacyjnych (z własną nazwą, logo czy recepturą). Wybierając producenta, który ma doświadczenie w tym zakresie, przestaje to być trudne i skomplikowane. 

Dlaczego produkcja marek własnych staje się trendem?

To niewątpliwie sposób na to, by wyróżnić się z tłumu, podnieść prestiż firmy. To możliwość oferowania produktów, które jeszcze lepiej spełniają potrzeby i wymagania klientów i mogą być sposobem do nawiązania trwałych relacji z nimi. Rozwój sektora private label jest także ściśle związany z potencjałem drzemiącym w zyskujących coraz większą popularność mediach społecznościowych. Wypuszczenie na rynek jakościowych produktów stworzonych przez osobę o dużych zasięgach w sieci jest dla niej zazwyczaj świetnym posunięciem marketingowym. Z drugiej też strony pozwala na pogłębienie relacji z odbiorcą. 

Czy tworząc własną markę trzeba zaczynać od zera?

Oczywiście, że nie! Zwracając się do producenta tworzącego marki własne, jest możliwość skorzystania z jego zaplecza produkcyjnego, doświadczenia, znajomości rynku i kontaktów w branży. Rozeznanie w procesie powstawania kosmetyków jest nieocenioną pomocą przy realizacji takiego przedsięwzięcia, szczególnie, gdy ktoś podejmuje się go po raz pierwszy. Odpowiednie badania, stworzenie receptury, znalezienie opakowań – większość może wziąć na siebie producent. 

Kto zna lepiej odbiorcę Twojej marki niż Ty?

Tworząc produkty pod swoim logo lub kreując zupełnie nową markę kosmetyczną, przejmujesz kontrolę nad tym, co najważniejsze. Dzięki możliwościom, jakie daje private label, masz szansę stworzyć coś niepowtarzalnego – kosmetyki wyprodukowane na specjalne zamówienie i zaprojektowane z myślą o Twoim kliencie, które pozwolą usatysfakcjonować nawet najbardziej wymagających. 

Współpraca z Soap&Friends

W Soap&Friends sami produkujemy nasze kosmetyki, a także pomagamy innym markom wejść na rynek z własnymi produktami. Możesz zwrócić się do nas z każdym pytaniem lub poprosić o przedstawienie szczegółowej oferty. Początkowe rozmowy pozwolą Ci poznać nasz system pracy, a nam przybliżą Twoje oczekiwania. Po pierwszym kontakcie i wstępnych ustaleniach zaczyna się praca nad tworzeniem marki własnej. Jest to ciekawy i wymagający proces, który dla nas jest codziennością, więc możesz liczyć na nasze kompetencje i doświadczenie w tym temacie. 

Dodaj komentarz

Do góry
Koszyk
Zamknij
Back
Konto
Zamknij
Menu
Zamknij