Truskawka - nowy zapach świecy sojowej

Truskawka - nowy zapach świecy sojowej

Jeśli tęsknisz za słodkim, delikatnym zapachem truskawek, które tak trudno jest zdobyć poza sezonem, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! W Soap&Friends jest już dostępny nowy zapach świec do aromaterapii: aromat truskawkowy. W zimowe wieczory zapalona świeca przywoła na myśl czas lata, kiedy można było delektować się pysznymi, soczystymi truskawkami z pobliskiego targu czy prosto z krzaka!

Owoc szczęśliwego przypadku 

Truskawkę jako pierwszy opisał francuski botanik Antoine Nicolas Duchesne. Jej profesjonalna nazwa, Fragaria ×ananassa Duchesne, zawiera jego nazwisko; zwyczajowo truskawkę nazywa się też poziomką ananasową lub poziomką wielkoowocową. Co ciekawe, truskawka to owoc, który powstał z połączenia dwóch gatunków roślin: poziomki wirginijskiej (F. virginiana Mill.) z poziomką chilijską (F. chiloensis (L.) Mill.). Właściwie truskawki powstały przez przypadek – nikt nie planował łączyć wspomnianych gatunków poziomek. Szczęśliwym trafem doszło do tego w Europie na początku XVIII stulecia. Zobaczywszy dorodne rezultaty niespodziewanego związku, nasi przodkowie postanowili kontynuować zapoczątkowany przez naturę eksperyment. Dzięki temu smakiem truskawek mogą dziś cieszyć się ludzie z całego świata, w szczególności mieszkańcy wszystkich krajów klimatu umiarkowanego (w tym oczywiście Polski!) i chłodniejszych rejonów podzwrotnikowych, gdzie hoduje się te urocze czerwone owoce.

Moc przyjemnych skojarzeń

Zapach truskawek jest delikatny i słodki, kojarzy nam się z latem i wiejską sielanką. Truskawka to też lubiany motyw wizualny – jej piękny, głęboki kolor kusi nie tylko by ją zjeść, ale też by ją namalować, wyszyć czy naszkicować. Jakiś czas temu w internecie furorę robiła różowa sukienka w truskawkowy wzór, falbaniasta i zwiewna. Analizując zjawisko nagłego zainteresowania tą dość – zdawałoby się – ekstrawagancką suknią, liczni komentatorzy zwracali uwagę na skojarzenia, jakie wywoływała. Truskawkowy motyw był dziewczęcy, przywodził na myśl beztroskę wakacji i wiejskiego życia, za którym wiele osób zatęskniło podczas pandemii. Widok truskawek wywołuje w nas miłe wspomnienia, kojarzy się z dzieciństwem i słodyczą. Nie inaczej jest z truskawkowym zapachem. Wiadomo, że konkretne wonie uwalniają w nas rozmaite emocje. Dzieje się tak, ponieważ sygnały zapachowe docierają w mózgu do ciała migdałowatego oraz hipokampu, które z kolei odpowiadają za procesy związane z pamięcią i emocjami. Przyjemne zapachy mogą więc poprawiać nam nastrój, przywodząc na myśl przyjemne skojarzenia i miło spędzone chwile. 

Świeca na jesień i zimę

Niestety, sezon na truskawki nie trwa zbyt długo. Polskie owoce (które ze względów ekologicznych najlepiej jest kupować) zazwyczaj pojawiają się w połowie maja, by zniknąć już w lipcu. To zdecydowanie zbyt krótki czas, aby nacieszyć się ich wspaniałym smakiem i aromatem, dlatego truskawki chętnie mrozimy lub przerabiamy na dżemy, kompoty i konfitury. Mrożone truskawki ciężko jednak porównywać z tymi prosto z krzaka – smak staje się nieco przytępiony, a aromat gdzieś znika. Jeśli bardzo za nim tęsknimy, jest na to sposób: świeca o zapachu truskawki przeniesie nas w czasie. Nawet w środku zimy poczujemy się jak w upalny letni dzień, pełen cudownych, owocowych aromatów. Chłodne miesiące, kiedy słońce późno wstaje i wcześnie się chowa, to dla wielu z nas czas obniżonego nastroju. Dzięki małym rytuałom, takim jak zapalenie świecy zapachowej i chwila relaksu, możemy odzyskać równowagę i spokój. Przy delikatnym płomyku, w obłoku kojącego, truskawkowego aromatu, smutki odejdą w niepamięć.     

Świece sojowe – rozwiązanie dla dbających o planetę

Zastanawiając się nad wyborem świecy, warto zwrócić uwagę na wosk, z którego została wykonana. Najtańszym materiałem do wyrobu świec jest pozyskiwana z ropy naftowej lub węgla brunatnego parafina, która niestety w procesie spalania uwalnia niebezpieczne dla zdrowia związki. Doskonałą alternatywą dla najczęściej spotykanych świec parafinowych są świece sojowe, które możesz zakupić w naszym sklepie. Są one w całości pochodzenia roślinnego – wosk sojowy, jak sama nazwa wskazuje, powstaje dzięki przetworzeniu nasion soi. Jest więc nie tylko wegański, ale i w pełni biodegradowalny, a co za tym idzie – przyjazny dla środowiska. Świece sojowe są całkowicie bezpieczne w użytkowaniu. Mają neutralny zapach, dzięki czemu można uzupełniać je rozmaitymi aromatami i olejkami eterycznymi. Znakomicie nadają się do aromaterapii. Palą się o ok. 50% dłużej niż świece parafinowe, dzięki czemu mamy więcej czasu, by nacieszyć się ich zapachem!

Świeca sojowa pod własną marką? 

Jeśli zauważasz rosnące zainteresowanie private label na rynku i zastanawiasz się nad stworzeniem własnej marki, pomyśl o świecach sojowych. Jako doświadczony producent, możemy poprowadzić Cię przez cały proces tworzenia własnej marki. Twoje propozycje i oczekiwania będą dla nas drogowskazem do stworzenia produktów, które w pełni będą im odpowiadać. Możesz skorzystać z naszych sprawdzonych receptur, lub zaproponować własną. Zainteresował Cię temat private label i chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas, a my odpowiemy na Twoje pytania i zaproponujemy rozwiązania najlepsze dla Ciebie i Twojego biznesu. 

Dodaj komentarz

Do góry
Koszyk
Zamknij
Back
Konto
Zamknij
Menu
Zamknij