Szczotkuj z Nami! Czyli o technice prawidłowego szczotkowania ciała

Szczotkuj z Nami! Czyli o technice prawidłowego szczotkowania ciała

Proces szczotkowania naszej skóry na sucho da nam wiele wspaniałych efektów! Jednakże kluczowym elementem, aby zabieg był skuteczny, jest to zastosowanie prawidłowej techniki. Chyba nie bez powodu mówi się, że trening czyni mistrza! To samo możemy uczynić z naszą skórą. Ale jak?

Pierwszym elementem, który właściwie jest najważniejszy, to dobór właściwego narzędzia! Tu należy skupić uwagę na specjalnie stworzonej do tego zabiegu szczoteczki do ciała, która składa z litego drewna bukowego oraz jest gęsto nabita najwyższej jakości włóknem kaktusa agawy. Jest to bardzo istotne dla efektywności Twojego komfortu! Co za tym idzie, szczoteczka ta posiada wygodny kształt i najwyższej jakości materiały użyte do produkcji, które zagwarantują, że masaż będzie nie tylko skuteczny, ale również bardzo przyjemny dla Twojego ciała!

Jak przeprowadzić szczotkowanie ciała na sucho?

1. To czas wyłącznie dla Ciebie...

Na początku zaplanuj czas na wykonanie tego zabiegu, a jak dobrze wiemy planowanie to klucz sukcesu! Warto zagospodarować sobie 15-20 minut. Warto pamiętać, że początkowo z racji intensywnie złuszczającego się naskórka, zabieg ten najlepiej wykonywać w wannie lub pod prysznicem.

2. Od dołu do góry!

Masaż należy rozpocząć od stóp, wykonując długie ruchy od palców w kierunku pięt (szczotkując podeszwę) lub kostek (gdy masujesz grzbiet stopy). Pamiętaj, by dostosować siłę nacisku do swoich osobistych preferencji i wrażliwości skóry na danym obszarze. Jeśli masz łaskotki, możesz spróbować mocniej przyciskać szczotkę do skóry.

3. Kierunek serce

Następnie, przejdź do szczotkowania nóg, wykonując długie, posuwiste ruchy w kierunku serca. Takie działanie pomoże usprawnić przepływ limfy w ciele.

4. Kolej na Twój brzuszek!

Teraz nadeszła pora na masaż brzucha. Temu obszarowi najlepiej służą delikatne, okrężne ruchy zgodne z kierunkiem wskazówek zegara. Przy okazji możemy zastanowić się, która jest godzina!

5. Klatka piersiowa

Po brzuchu przyszła kolej na klatkę piersiową. Szczotkuj ją okrężnymi ruchami, omijając wrażliwe okolice sutków.

6. Plecy, to co lubimy najbardziej...

Do masażu pleców będziesz potrzebować szczotki z wygodnym, nieco dłuższym uchwytem. W tym przypadku wskazane są długie ruchy szczotki – od pośladków w kierunku szyi.

Koniec! Sami widzicie, że proces szczotkowania nie jest trudnym zjawiskiem. Po tych etapach szczotkowania, Twoja skóra jest oczyszczona i gotowa na dalsze etapy pielęgnacji. Po szczotkowaniu w celu wzmocnienia efektywności zaleca się nawilżenie skóry Twoimi ulubionymi kosmetykami. Najlepiej, aby zawierały one innowacyjne i naturalne składniki, które sprawią, że Twoja skóra będzie jędrna i odżywiona!

Dla najlepszych efektów, szczotkowanie ciała na sucho stosuj codziennie – najlepiej rano, by zapewnić sobie naturalny zastrzyk energii.

Oddaj się relaksowi

Szczotkowanie ciała na sucho wpływa nie tylko na świetny wygląd skóry, lecz także na doskonałe samopoczucie! To fantastyczny sposób na relaks i odprężenie. Potraktuj tych kilka minut, jako czas tylko dla siebie, w którym możesz skupić się wyłącznie swoich potrzebach. Koniecznie daj nam znać, jak opisywany zabieg sprawdza się w Twoim rytuale pielęgnacyjnym!

Pamiętaj tylko o najważniejszej kwestii, aby szczotkowanie wykonywać zgodnie z przepływem naczyń limfatycznych i doprowadzać wszystko w kierunku serca do piersiowego układu limfatycznego. To kluczowe, aby zabieg był efektywny!

Dodaj komentarz

Do góry
Koszyk
Zamknij
Back
Konto
Zamknij
Menu
Zamknij