Masaż Kobido - wszystko, co warto o nim wiedzieć, zanim się zdecydujemy

Masaż Kobido - wszystko, co warto o nim wiedzieć, zanim się zdecydujemy

Czym jest masaż Kobido? To starożytna technika masażu, stosowana w Japonii, która obecnie zyskała na popularności i ceniona jest na całym świecie. Opiera się na szybkich ruchach, oklepywaniach, wibracjach, głębokim masażu i ugniataniu, aby pracować z mięśniami pod powierzchnią skóry. Ruchy w masażu Kobido przepychają limfę dzięki czemu jest on tak skuteczny. Masaż składa się z kilku etapów, część z nich jest wykonywana na sucho, a część wymaga użycia kosmetyku, np. olejku.

Trochę historii masażu

Masaż był to jeden z pierwszych masaży, zanim do Japonii przybyły zachodnie techniki. W XV w.  dwóch mistrzów Anmy (tradycyjnego systemu masażu) rywalizowało w zawodach masażu twarzy, które trwały wiele miesięcy. Masaż obejmował technikę oklepującą na zagiętych palcach. Jednak z racji, że obaj mistrzowie wykonali masaż perfekcyjnie nie udało się wyłonić zwycięzcy.

Po zawodach wygrani postanowili założyć własną działalność na rzecz masażu, opracowali własne techniki oparte przede wszystkim na masażu przy użyciu zagiętych palców. Była to jedna z najtrudniejszych technik Anmy. Przez następne lata przekazywano ten rodzaj masażu z pokolenia na pokolenie. Wedle legend tylko rodzina cesarska mogła korzystać z tego ekskluzywnego zabiegu.  Sama nazwa „Kobido” - firmy stworzonej przez Japończyków oznaczała kiedyś  „pachnący dom piękności”. Dziś, słowo „kobido” tłumaczone jest jako „starożytna droga do piękna”.

Masaż wykonywany jest tylko na cudzym ciele, nie jesteśmy w stanie sami na sobie go wykonać, ponieważ jest zbyt skomplikowany. Kobido różni się od innych masaży przede wszystkim techniką, gdyż łączy w sobie kilka technik masażu już w jednej sesji. Masujemy nie tylko skórę twarzy, ale także mięśnie twarzy. Opiera się na szybkich ruchach perkusyjnych, oklepywaniu, wibracjach, głębokim masażu i ugniataniu. W niektórych miejscach ugniata się silniej ciało, co stanowi różnice do masażów zachodnich, gdzie ruchy i ucisk są zdecydowanie delikatniejsze. Ruchy w masażu Kobido przepychają limfę dzięki czemu jest on o wiele skuteczniejszy niż tradycyjne masaże pochodzące z zachodu.

 

Na czym polega masaż Kobido?

Masaż trwa około 60 minut. Składa się z 5 etapów:

  1. MASAŻ TKANEK GŁĘBOKICH twarzy, szyi, dekoltu i karku bez zastosowania kremu. Jego celem jest usprawnienie krążenia krwi, zniwelowania napięcia skóry oraz mięśni, przez rozluźnienie, dzięki czemu poprawia się ułożenie włókien kolagenowych oraz funkcje mięśni.
  2. MASAŻ RELKASACYJNY okolicy zabiegowej za pomocą delikatnych i głaszczących ruchów przy użyciu żelu, oleju lub kremu do masażu.
  • DRENAŻ stymuluje układ limfatyczny do pracy. Poprzez przepchnięcie nagromadzonego pod skórą płynu zwanego limfą. Tym sposobem zniwelujemy obrzęki i zastoje limfatyczne.
  1. LIFTING jest etapem, na którym zaczyna się działać intensywniej. Wykonywane są ruchy takie jak; perkusja, delikatne pociągnięcia, oklepywanie, szybkie szczypanie, ugniatanie, rolowanie oraz głębokie wygładzanie skóry. Dzięki tym ruchom zniwelowane są napięcia powodujące sztywnienie mięśni i ich zaburzenia w naturalnym funkcjonowaniu.
  2. AKUPRESURA, czyli uciskanie konkretnych punktów przy użyciu kciuków poprawia ukrwienie w masowanych obszarach, co wpływa na utrzymanie odpowiedniego owalu twarzy.

 

Masaż wykonuje się w  serii ok. 5-7 zabiegów, raz w tygodniu. A później dla podtrzymania efektu raz na miesiąc.

 

Efekty zabiegu:

  • - zmniejszenie widoczności zmarszczek mimicznych, redukcja bruzd,
  • - opóźnienie starzenia się skóry,
  • - zmniejszenie napięcia twarzy, szyi i dekoltu,
  • - wyrzeźbienie, podkreślenie owalu twarzy dzięki czemu uzyskamy efekt odmłodzenia,
  • - poprawa ukrwienia mięśni dzięki czemu stymulujemy ich aktywniejszą pracę,
  • - poprawa metabolizmu, co przyspiesza regenerację skóry,
  • - wzmocniona odporność na uszkodzenia,
  • - okolica zabiegowa staje się wypoczęta, rozświetlona i jej koloryt jest znacznie poprawiony,
  • - redukcja worków i obrzęków pod oczami,
  • - stymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny dzięki czemu skóra staje się bardziej jędrna.

 

Efekty zdrowotne:

  • - zmniejszenie bruksizmu- niweluje napięcie w okolicy twarzowo-szczękowej
  • - łagodzi migreny,
  • - łagodzi stany depresyjne i psychiczne zmęczenie.

 

Masaż Kobido jest alternatywą dla medycyny estetycznej. Za pomocą nieinwazyjnych technik można widocznie poprawić owal twarzy czy wygładzić zmarszczki. Dzięki regularnym sesjom Kobido wzmacnia się tkanka mięśniowa i zwiększa jej przyrost, a dodatkowo masaż ożywia skórę i dodaje jej zdrowego blasku. Po zabiegu może pojawić się ból w mięśniach, gdyż jest on wynikiem spiętych mięśni przed zabiegiem.

 

Przeciwskazania:

- przerwanie ciągłości naskórka,

- stany zapalne skóry zakaźne i alergiczne,

- cera mocno unaczyniona,

- trądzik różowaty, zapalny,

- opryszczka,

- nadciśnienie,

- podwyższona temperatura,

- nowotwory,

- zabiegi wykonane wcześniej np. botoks czy zabiegi z użyciem kwasów

 

Pamiętajmy, aby po zabiegu zadbać o nawilżenie skóry w postaci kremu ze składnikami silnie nawilżającymi na okolice zabiegowe oraz o piciu wody minimum 2 litry na dobę. Należy zadbać o dietę i wzbogacić ją o owoce, warzywa i zioła, aby dostarczać witamin i minerałów w odpowiednich ilościach.

 

Dodaj komentarz

Do góry
Koszyk
Zamknij
Back
Konto
Zamknij
Menu
Zamknij