Bezpieczna opalenizna

Bezpieczna opalenizna

Niestety nie istnieje taki termin jak „zdrowa opalenizna”. Opalenizna to efekt obrony naszej skóry przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Długotrwałe opalanie lub kąpiele słoneczne bez ochrony nie są dobre dla naszej skóry. Słońce przyspiesza procesy starzenia, powoduje powstawanie wolnych rodników, które powodują uszkodzenia komórek, jest także głównym czynnikiem wywołującym raka skóry.

Z drugiej strony to samo słońce jest niezbędne do utrzymania zdrowia, chociażby ze względu na aktywację witaminy D, której potrzebuje każda pojedyncza komórka. Poza tym słońcem ładujemy nasze baterie i dzięki niemu czujemy się po prostu lepiej.

Jak w takim razie opalać się bezpiecznie?

Kiedy wystawiamy skórę na dłużej np. na plaży w godzinach, kiedy słońce jest już wysoko, niezbędny będzie adekwatny do karnacji filtr przeciwsłoneczny. Gdy korzystamy ze słońca w mniejszej ilości, np. w czasie spacerów, wieczorami i rankami oraz przez krótki czas, możemy wspomóc naszą skórę naturalnymi olejami, które także chronią skórę przed szkodliwymi promieniami. Ich działanie jest podobne do filtrów przeciwsłonecznych, jednak mają dużo mniejszą moc.

Masło kakaowe naturalna ochrona przed słońcem

Doskonale sprawdzi się smakowicie pachnące, rozpieszczające zmysły masło kakaowe. Tworzy ochronną powłokę na skórze, która zapobiega ucieczce wody pod wpływem ciepła. Odżywia skórę w okresie lata, kiedy jest to jej niezwykle potrzebne. Jest bogate w naturalne antyoksydanty, które niwelują działanie uwalnianych przez działanie słońca wolnych rodników. Sprawdzi się doskonale także na wyjątkowo suche miejsca na ciele, takie jak kolana czy pięty.

Masło Shea - idealna pomoc w pielęgnacji skóry opalonej

Podobne właściwości posiada shea, którego bogactwo znajdziecie w naszym maśle do ciała Argan&Goats. Shea posiada jeden z najwyższych filtrów wśród naturalnych olejów, ma także działanie kojące i redukuje efekty poparzeń słonecznych. Doskonale zabezpieczy przed odparowywaniem wody z naskórka i nasyci ją dobrymi lipidami oraz witaminami. To silny antyoksydant, a także składnik przeciwzapalny. Razem z olejem arganowym cudownie nawilżą, zregenerują, ujędrnią i uelastycznią ciało.

Warto (naprawdę warto!) stosować dobrej jakości oleje i masła latem ze względu na to, że oprócz działania ochronnego, niwelują negatywne skutki działania promieni słonecznych. To inwestycja w przyszłość naszej skóry – dłużej zachowa młody i jędrny wygląd.

Bezpiecznego opalania!

Tekst: Marta Hartka

Dodaj komentarz

Do góry
Koszyk
Zamknij
Back
Konto
Zamknij
Menu
Zamknij